Çözüldü Forum seo uyumluluğu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmreTRk

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Merhaba. Yeni açtığım bir forumum var şu an henüz daha tasarım kısmındayım. Bir süre sonra aktifleştireceğim ancak aklıma bir şey takıldı.

Biliyorsunuz sitelerde başta çıkmak için Google SEO şartlarına uymamız gerek. Blog olsa makalenin uzunluğu içerisinde bulunan kelimeler vs vs göze alınıyor. Peki forumda bu işler nasıl?

Bazı yerlerde SEO için eklentiler vs. Gördüm ama çok güvenemedim açıkcası. Forumlar için ne yapılmasını bilen var mı acaba?

Bu arada forum MyBB ile kuruldu ve kendi temasını kullanıyorum.

SEO eklentisi kurmanız gerekmektedir. MyBB sitesinin önerdiği bir MyBB Türkiye sitesinde eklenti mevcut. 2014 olduğuna bakmayın, eklenti hala güncel olarak çalışmaktadır. Yedek aldıktan sonra eklentiyi yüklemeniz daha mantıklı olur. @EmreTRk

Bkz. Google Seo Kurulumu - Resimli Anlatım - [2014]
Bende acaba 1.8e kursam sorun yaşarmıyım diye düşünüyordum. Peki bu plugini kurduktan sonra herhangi birşey yapmama gerek var mı? Yoksa otomatik olarak herşeyi ayarlıyor mu?
Bide plugini kurduk diyelim 1. sayfada çıkmak için başka neler yapılabilir? Reklam olmazsa site ismini verebilirim myBB nin kendi temasınım sadece theadlerini vs. değiştirerek kullanıyorum böyle SEO'ya daha uygun oluyor galiba. Sade tasarımlarında etkilediğini duymuştum.

Sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Eklenti kurulduktan sonra bu bağlantıyı kullanarak, sitenizi Google'a ekleyin. İlk sayfalara çıkmak için özgün içerikli yazılar yazın ve bu yazılar SEO uyumlu olsun. @EmreTRk

Sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Eklenti kurulduktan sonra bu bağlantıyı kullanarak, sitenizi Google'a ekleyin. İlk sayfalara çıkmak için özgün içerikli yazılar yazın ve bu yazılar SEO uyumlu olsun. @EmreTRk
Yardımınız için sağolun. Eğer problem olmazsa size ulaşabileceğim bir sosyal medya adresinizi verebilirmisiniz. Seo kurarken yardımınıza ihtiyacım olabilir 😁

Rica ederim. Yardım etmek isterim ama kurallar gereği özelden yardım istemek yasak. Technopat Sosyal profilimi detaylı bir şekilde inceleyin. Belki yararlı bilgi bulursunuz. @EmreTRk

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı