Forum siteleri neden eskisi kadar tutmuyor?

Selam, ben emre. Nasılsınız dostlar?

Yaklaşık olarak 2008 senesinden beri forumlara karşı farklı bir ilgim var. Forumlarda gezerken, cevap atarken veya konu açarken kendimi mutlu hissediyorum. Defalarca forum sitesi açtım, maddi yetersizlikten dolayı birçoğu kapanmak zorunda kaldı.

Eskiden forum sitelerinin tutma olasılığı çok yüksekti, üyeler kolayca yükselir ve forumda çok hoş bir ortam olurdu. Şimdilerde neden her şey bu kadar zorlaştı? Tek sebebi sosyal medya mı? Yoksa insanlar artık eski samimiyeti mi bulamıyor, bilmiyorum.

27 yaşıma geldim ve maddi olarak hiçbir sıkıntım yok çok şükür. Ayırdığım bütçe ile bir forum sitesi açtım. Artık forum sitem; maddi yetersizliklerden dolayı kapanmayacak diye düşünüyorum. Kapanan sitelere değil de içindeki samimi ortamların birden yok oluşuna üzülmüşümdür her zaman. Bu site için bir aileyi minimum 6-7 ay geçindirecek kadar masraf yaptım. Bu siteyi geliştirmek ve eski samimi ortamı yakalayabilmek için neler yapmalıyım? Sizce forum siteleri gerçekten bitti mi?

Link olmaması adına adres paylaşmıyorum fakat ipucu; tilki.

Yorumlarınızı bekliyorum, başınızı ağrıttıysam affola. İyi sosyaller dilerim. 🙏

İnsanlar ihtiyaçları olan bilgi ve sistemlere erişimlerini para vasıtasıyla veya kurslar yardımıyla ulaştığından ve eskilerde kontrol edilemeyen illegal içerik sayısı azaldığından dolayı durum bu şekilde.

Haklısınız, yorumunuz için teşekkür ederim. Bazı konularda kuru bilgi yeterli olmuyor, tecrübe edinmek ve tecrübeli insanlardan fikir almak için forum ideal bir yol değil mi?
Evet bence de ideal, ben zaten bir sorum/sorunum olduğunda herhangi bir forumda genelde o konuyla ilgili bir tartışma açılmış oluyor cevabıma erişiyorum.

Haklısınız fakat size bir sorum var. Sosyal medya insanlara cazip geliyor. Sosyal medyada insanlar olduğundan saha samimiyetsiz değil mi sizce?

Çok iticiler. 5. sınıftan arkadaşımın Instagram'da takipçi peşinde koşmasını ve arkadaşlarını umursamamasını izlemek canımı sıkmıyor değil. Kendisiyle de bu yüzden pek konuşmuyorum.
Neyse konuya dönelim. Forum siteniz gayet özgün bir site. Reklamını yapabilirsiniz./yaptırabilirsiniz. Yine de çok tutacağını sanmıyorum. Forum kültürü yok olmaya başladı. Şu an tek ayakta duran forumlar kızlarsoruyor ve burası. (Gördüğüm kadarıyla.)

Çok iticiler. 5. sınıftan arkadaşımın Instagram'da takipçi peşinde koşmasını ve arkadaşlarını umursamamasını izlemek canımı sıkmıyor değil. Kendisiyle de bu yüzden pek konuşmuyorum.
Neyse konuya dönelim. Forum siteniz gayet özgün bir site. Reklamını yapabilirsiniz./yaptırabilirsiniz. Yine de çok tutacağını sanmıyorum. Forum kültürü yok olmaya başladı. Şu an tek ayakta duran forumlar kızlarsoruyor ve burası. (gördüğüm kadarıyla.)

Benim 5.sınıfta telefonum bile yoktu. Sizin ki takipçi peşinde koşuyormuş.
Biz o yaşlarda güneşin anlinda topun peşinden koştururduk şimdiki halim ise evde kaldim dışarı çıkasım yok. Asosyal biriyim. Buraya geçen sene katıldım ortam hoşuma gitmişti pandemi zamani diye de bol bol vaktim oluyordu ama artık böyle bir zaman da pek vaktim olmuyor okul dur şeydir diye. Ben gene geçen sene çoğu sosyal platformda baktığımda daha çok aktif insan vardı okul yok diye. Bence bir sebebide okullarin açılması.

Technopat hala çok aktif hocam.

Bu konuda tüm Technopat yetkililerini yürekten tebrik ediyorum. ⭐
Neyse konuya dönelim. Forum siteniz gayet özgün bir site. Reklamını yapabilirsiniz./yaptırabilirsiniz. Yine de çok tutacağını sanmıyorum. Forum kültürü yok olmaya başladı. Şu an tek ayakta duran forumlar kızlarsoruyor ve burası. (Gördüğüm kadarıyla.)
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim, buna rağmen elimden geldiği kadarıyla tutması için çabalayacağım. Umuyorum ki bu konuda yalnız kalmam ve forum kültürünün, yeni insanlarla tanışmasına vesile olurum. 🙏

Son düzenleme:
Hocam çok haklsıınız ama bende arkadaşlara katılıyorum ve forum kültürünü her ne olursa olsun bırakmayacağım, ayrıca sizin forumunuzu da biliyorum çok sıcak hoş bir ortam kurmuşsunuz umarım iyi yerlere gelirsiniz.
Güzel yorumunuz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. 🙏

Geri
Yukarı