Forum Sitesi kurmak ne kadar mantıklı?

Blacksidemre

Hectopat
Katılım
8 Eylül 2018
Mesajlar
3.763
Çözümler
15
Yer
Karanlık
Merhaba Sosyal. Ben ilerleyen zamanlarda bir forum yazılımı satın almayı düşünüyorum. Muhtemelen XenForo yazılımını alacağım. Biraz bu forumdan ve diğer Türk forumlarına biraz imreniyorum. Ama bunu bir kıskançlık gibi görmüyorum. Ben de bu tür bir forum işletip, bir kariyer alanım olsun istiyorum.

Ama böyle Sosyal gibi bir yardımlaşma forumu olmayacak. YKS iyi geçerse EEM okumayı düşünüyorum. Mühendislik bilgilerimle de bir Elektrik-Elektronik forumu oluşturmak istiyorum. İnsanların ara sıra iş de konuşabileceği çok yönlü bir forum kurmak istiyorum. Sizce böyle bir şeyin önü açık mı?

Biraz çocukça da gelebilir ama buna biraz hevesliyim. Düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. İyi Sosyaller.
 

Enes3078

Megapat
Sosyal Tayfı
Katılım
28 Nisan 2020
Mesajlar
10.506
Makaleler
4
Çözümler
232
Yer
Malatya
Hevesinizi kursağınızda bırakmak istemem fakat benim fikrimce zarara girersiniz. Yine de hayallerinizin peşinden koşabilirsiniz de.
 

Zamani Çocuk

Decapat
Katılım
23 Şubat 2020
Mesajlar
2.575
Çözümler
10
Yer
Sakarya
Hep merak ettiğim bir şey var, Technopat sosyal parayı nerden kazanıyor? Bu işlerde cahilim de forumda çıkan reklamlardan mı kazanıyor?
Reklam ve tıklama gelirlerinden kazanıyor olabilirler. Ben de hep bu sorunun cevabını merak etmişimdir. Cevaplayan birileri olursa çok sevinirim.
 

Tamy

Femtopat
Katılım
7 Eylül 2020
Mesajlar
41
Merhaba sosyal. Ben ilerleyen zamanlarda bir forum yazılımı satın almayı düşünüyorum. Muhtemelen XenForo yazılımını alacağım. Biraz bu forumdan ve diğer Türk forumlarına biraz imreniyorum. Ama bunu bir kıskançlık gibi görmüyorum. Ben de bu tür bir forum işletip, bir kariyer alanım olsun istiyorum.

Ama böyle sosyal gibi bir yardımlaşma forumu olmayacak. YKS iyi geçerse eem okumayı düşünüyorum. Mühendislik bilgilerimle de bir elektrik-elektronik forumu oluşturmak istiyorum. İnsanların ara sıra iş de konuşabileceği çok yönlü bir forum kurmak istiyorum. Sizce böyle bir şeyin önü açık mı?

Biraz çocukça da gelebilir ama buna biraz hevesliyim. Düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. İyi sosyaller.

Bence mantıklı değil. Google ads sana reklam başına bir ücret ödiyecektir fakat sitenin büyümesi uzun zaman alır. Her ay hosting parası ödemelisin. Ucuza hostingler var ama site büyüdüğünde daha pahalıya geçmek zorunda kalırsın. Uzun vadede potansiyeli var ama büyüyene kadar cepten ödemelisin.
 

Arocyn

Hectopat
Katılım
28 Mart 2018
Mesajlar
1.262
Çözümler
7
Yer
Burdur Krallığı
Forum devri bitti. Günümüzde bile sağlam kitlesi olan forumlar ayakta kalıyor. Kitle oluşturması da çok zor ortaya bi ürün ya da bilgi sunmadıktan sonra insanlar üye olmaz. Para kazanmak için reklam veren yerlerin şartları var onları sağlayarak siteye reklam alıp para kazanırsınız.
 
Yukarı