Forumda ezbere konuşanların sayısın çok artması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayır gören de zannedecek ki sabah akşam donanım test ediyorlar...

Ben dediğinize tam anlamıyla katılmıyorum.
Sabancı, Koç olmadığımızdan böyle bir imkanımız yok. Bir şeyi önermek için onu daha önce
kullanmış olmamız gerekmez diye düşünüyorum. :)

Bana kalırsa birkaç test izlemek bir donanım hakkında fikrim olmazsını sağlıyor.
Dediğiniz şeyi de yanlış anlamış olabilirim. :D
Sadece fikrimi belirtmek istedim. :)

Corsair RAM'e bile dendiğini gördük be hocam.
O konuyu çözemiyorum zaten.
Delinin biri kuyuya taş attı galiba...

Olay ve eleştirilen şey bir şeyin önerilme nedeninin başka kullanıcılar tarafından önerilmesi galiba.
Bir şeyin önerilmesinin nedeni önerilmesi olmamalı mantıken. :D
(Önerirken "Çokça öneriliyor" diyebilirsin bu alıcıya güven verir onda sorun yok.)

İtiraf edeyim ben de PSU konusunda böyle yapıyorum. Çünkü anlamıyorum PSU'ların detayından, çok karışıklar. 1-2 test izleyip yapıştırıyorum öneriyi.

Bence yanar havaya uçar yangın tüpü alın, demek en mantıklısı.

1-2 ay önce 2080S önerdim diye adam değerlerime sövdü. Sırf AMD fanboyu olduğu için RX 5700 XT'yi 2080S'den daha iyi sanıyor. Aslında arama motoruna yazsa görecek hangi kartın daha iyi olduğunu.

Corsair Vengeance LPX serisi RAM'lere "kronik sorunlu" denmesi bana önyargı gibi geliyor. Ben bir sorun yaşamadım şahsen.
Bunun sebebi de benim zaten. Vaktinde "LPX serisi RAM'lerin fiyatı uygun olmadığı sürece tercih edilmemeli, bazı kullanıcılarda XMP açtırmıyor ve aynı fiyata daha uygun alternatifleri var." demiştim. İşte araştırma yapmanın önemi de burada. Başkası kulaktan dolma bir biçimde bu bilgiyi duya duya kronik sorunlu damgası basmış. :)

Ucuz ürün ülkemizde her zaman daha çok rağbet görüyor, satışı artıyor ve sorun çıkabilecek kişi sayısı artıyor. Bunlar normal şeyler. Bugün Google'a DDR4 RAM yazarsanız en başta çıkan 10 modelden 3 tanesi Corsair LPX zaten.

Laptop için de marka model karşılaştırma yapmanıza gerek yok bu konuda. Her şeyin tartışılabileceği yer ve zaman farklıdır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı