Forumda hesap satmak neden yasak değil?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

183206

Megapat
Makaleler
1
Steam hesaplarını satmak yasak. Steam hesapları satın alınamaz veya satılamazlar. Ama Technopat forumunda satmak serbest.
Aile paylaşımı olayı yasak değil ama 1 hesabı ortaklaşa kullanmak yasak. Ama Technopat forumunda serbest. Hatta hesabı sayısız kişiye ucuza satabiliyorsunuz. Herkes çevrimdışı modda oyunu oynuyor.

Ama korsan oyun kesinlikle yasak! Çünkü emek hırsızlığı oluyor! Yapımcılara tek kuruş faydası olmayacak şekilde 1 hesaptan 50 kişi oyun oynandığında da yapımcılara tek kuruş faydanız olmadan oyunu bitirmiş oluyorsunuz. Bunun korsan oyun oynamaktan ne farkı oluyor? Korsan oyun kullananlara hakaret bile ediliyor, ama 1 hesaptan 50 kişi oyunu oynamak serbest.
Hadi bunu da geçtim, Steam açıkça hesap satmanın yasak olduğunu belirtmiş, ama bu forumda serbest. İşinize gelen emek hırsızlığı olmuyor, işinize gelmeyen oluyor mu?

Korsan oyunlar virüs içerebileceğinden tavsiye etmek yasak olabilir. Ama oyunla alakalı bir sıkıntınızı paylaşıp yardım isterseniz konunuz kilitlenir. Çünkü emek hırsızlığı var ortada! Hesap satan veya alan kişilere bir lafım yok. Forumun kurallarını anlamaya çalışıyorum.
Hesap satışı yapmak veya aynı hesaptan 50 kişi oynamak da korsan oyun gibi illegal sonuçta.

Son düzenleme:
Korsan oyun tavsiye etmek zaten yasak değil mi?..

Korsan ile hesap satmak aynı değil. Ama Steam kurallarına aykırı. Benim bu konuda bir fikrim yok. Yöneticilerin bileceği iş.

Kapitalizme önderlik eden şirketlere az bile. Burada 10 TL'lik oyunu aile paylaşımıyla satacak birini tanımıyorum. Bir oyuna 250 TL yazan şirketlere saygı duymuyorum. Hırsızlık asıl bu konuda yapılıyor. Bence yasaklanmaması doğru da. O oyuna 250 TL vermek saçmalık. Artık oyun almak bile lüks işi oldu. Aile paylaşımını kötülemem. 250 TL yazan şirketlerin bunun olacağını bildiğinden o kadar eminim ki. Bence bir sakıncası yok.

• Hahaha
İfadeler: kcg
Korsan ile hesap satmak aynı değil.
Ne farkı var? Her türlü yapımcılara kuruş faydanız olmadan illegal şekilde oyunu oynuyorsunuz. Yazıyı okumadınız mı?
Kapitalizme önderlik eden şirketlere az bile. Bir oyuna 250 TL yazan şirketlere saygı duymuyorum. Hırsızlık asıl bu konuda yapılıyor. O oyuna 250 TL vermek saçmalık. Artık oyun almak bile lüks işi oldu. Bence bir sakıncası yok.
Korsan oyun oynamaktan ne farkı oluyor peki? Korsan oyun oynamak emek hırsızlığı oluyor da, aynı hesaptan 50 kişinin yapımcılara bir kuruş destekte bulunmadan, illegal bir şekilde oynaması neden emek hırsızlığı olmuyor? Bu neden forumda serbest? Yazının tamamını okudunuz mu?
Ben korsan oyunu destekliyorum, 250 TL çok desem linç ederler. Bu yazdığınız yazının ne farkı var?

Korsan oyun oynamaktan ne farkı oluyor peki? Korsan oyun oynamak emek hırsızlığı oluyor da, aynı hesaptan 50 kişinin yapımcılara bir kuruş destekte bulunmadan, illegal bir şekilde oynaması neden emek hırsızlığı olmuyor? Bu neden forumda serbest? Yazının tamamını okudunuz mu?
Ben korsan oyunu destekliyorum, 250 TL çok desem linç ederler. Bu yazdığınız yazının ne farkı var?
Benim de öyle çok bir karşıtlığım yok korsan oyuna. O da açılabilir bence. Ama biz en azından 4 TL harcıyoruz yani beleşe gelmiyor. Her yiğidin harcı değil 4 TL vermek oyuna yeğenim. 😎

Şöyle bir durum var:
Aile paylaşımı dediğiniz gibi korsan ile aynı düzeyde olabilir. Yani aile paylaşımını satmak. Ama hesap satın almakta bir sorun yok bence. Çünkü hesabın ilk sahibi o oyunlara daha öncesinde para vermiş. Hesap satın almak değil de aile paylaşımı korsan bence.

Şöyle bir durum var:
Aile paylaşımı dediğiniz gibi korsan ile aynı düzeyde olabilir. Yani aile paylaşımını satmak. Ama hesap satın almakta bir sorun yok bence. Çünkü hesabın ilk sahibi o oyunlara daha öncesinde para vermiş. Hesap satın almak değil de aile paylaşımı korsan bence.
Dostum senin yazdığım yazıyı gözlerinle okuduğuna inanmıyorum. Başka bir açıklaması olamaz.

Benim de öyle çok bir karşıtlığım yok korsan oyuna. O da açılabilir bence. Ama biz en azından 4 TL harcıyoruz yani beleşe gelmiyor.
İyi de dostum, verdiğin 4 TL Steam hesabının sahibine gidiyor. Hesabı sana veren para kazanıyor. Oyunun yapımcısı bir kuruş kazanmıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı