Forumda teknoloji konularına ilgisizliğin artması

Adrenokrom

Centipat
Bir süredir dikkat ediyorum, forumda açılan bilgisayar toplama konuları olsun yaşanılan yazılımsal veya donanımsal problemler konuları olsun birkaç kişi hariç cevap verilmiyor. Belki de verilemiyor. Önceden birkaç dakika içerisinde çözüm bulduğumuz sorunlara gün boyu bir çare bulamıyoruz.
Sanıyorum forumun teknoloji ile alakası olan o elit kullanıcıları artık aktif değil.
"O da benden hoşlanmış mıdır", "beni seviyor mu", bu gibi konulara olan ilgi forumun yaş ortalamasını hakkında önemli bir detay.

Bu konuda benim asıl merak ettiğim, ilişki tavsiyesi falan isteyen insanların hiç mi arkadaşı yok? Dur Technopat'a gireyim de forumdan ilişkim için tavsiye isteyeyim mi diyorlar? 😁 O sırada alttaki konuda adam mining yapıyor, üstteki C#'da anlamadığı bir yeri soruyor bizimkisi aşk peşinde. Tek kötü yanı yeni mesajlar bölümünü gasp etmesi.

Duyun sesimi ey yetkililer, şu kategori gizleme özelliğini getirin de rahat edelim.

Sanıyorum forumun teknoloji ile alakası olan o elit kullanıcıları artık aktif değil.
Bir kısmı okul veya iş ile meşgul. İçlerinde aile sahibi olanlar bile oldu 🙂 Kimse ailesi veya işi yerine buraya vakit ayırmaz.

Bir kısmı pandemiyle birlikte artan kalitesiz kullanıcı yüzünden foruma girmiyor. 3-5 mesaj yazıp geçiyor.

Bir kısmı başka forumlarda takılıyor.

Kısacası durum bu...

Bir süredir dikkat ediyorum, forumda açılan bilgisayar toplama konuları olsun yaşanılan yazılımsal veya donanımsal problemler konuları olsun birkaç kişi hariç cevap verilmiyor. Belki de verilemiyor. Önceden birkaç dakika içerisinde çözüm bulduğumuz sorunlara gün boyu bir çare bulamıyoruz.
"O da benden hoşlanmış mıdır", "beni seviyor mu", bu gibi konulara olan ilgi forumun yaş ortalamasını hakkında önemli bir detay.

Instagram'da veya diğer mecralarda site mizah haline gelince herkes buraya akın etti bence. Ve eski elit kitle de bıraktı.

Katılıyorum. Son zamanlarda çok fazla bilgisiz insan denk gelmeye başladı. Adam virüsün adı ne diyor konuda. Birisi hemen format at yazmış.

Bu gibi bir sürü örnek var.

Aslında forumun sağ üst köşesine kırmızı renkle bilgisayarda virüs olması durumunda hemen format atmayın yazması gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı