Forumdaki Bilmiyorsan O.C Yapma Ezberciligi

krejwd

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Artik gina geldi bu tipleri gormekten, ogrenen anasinin karninda mi ogrendi kardesim? Ezberlemissiniz bir "Bilmiyorsan O.C yapmani tavsiye etmem" cumlesini papagan gibi her O.C konusunun altina yaziyorsunuz. Nasil olsa maksat mesaj yazmak degil mi, yapistir anasini satayim. Inanmayan girsin baksin forumda acilan O.C konularina. Ya bu sekilde 2 tane akilli gelip "Bilmiyorsan O.C yapmani tavsiye etmem" cumlesini yapistirip gitmis ya da konu cevapsiz kalmis. Inanmanlar icin asagiya kanit birakacaktim ama usendim, siz 2 dakika konulari gezerseniz gorursunuz zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Rehberleri izleyip yapabileceğini düşünüyorsan yap." şeklinde ya da "İlk defasında bilen birisiyle yap, ileride kendin yaparsın." gibisinden cümleler daha mantıklı olabilir o zaman.

Ezberi sevmesem de doğru bir cümledir. Hatalı hız aşırtma ile düzgün çalışan sistemi kararsız hale getirebilirsiniz. İşlem öncesi biraz okuma ve örnek videoları izlemek oldukça önemlidir.

Kolaylık yapıp direkt buraya yazan, armut piş ağzıma düş kafasında takılan kişilere, sert de olsa bu tepkilerin verilmesi doğaldır.

Millet anasının karnından öğrenmedi ama oturduğu yerden de kimse gelip ona anlatmadı, değil mi? :)

Araştırmadan armut piş ağzıma düş mantığıyla hareket etmişse az bile demişler.

Ancak "Arkadaşlar ben böyle böyle araştırdım, doğruluğundan emin olamadım. Doğru mudur?" gibi soru sorana da böyle cevap veriliyorsa gerçekten bir sorun vardır.

Son düzenleme:
Adama yap diyelimde gelsin ben sistemin içine ettim desin diye mi?
Varsa öyle bir derdi bir ton rehber var izler gelir sonra tavsiye veririz. Bilmeyen adama ben burada nasıl OC öğreteyim? Adam daha BIOS'a zor giriyor.

Ezberi sevmesem de doğru bir cümledir. O.C: ile çalışan sistemi kararsız hale getirebilirsiniz. İşlem öncesi biraz okuma ve örnek videoları okumak oldukça önemlidir.

Kolaylık yapıp direkt buraya yazan, armut piş ağzıma düş kafasında takılan kişilere, sert de olsa bu tepkilerin verilmesi doğaldır.

Millet anasının karnından öğrenmedi ama oturduğu yerden de kimse gelip ona anlatmadı, değil mi? :)

Benim degindigim nokta bu degil ki, O.C konusunda en ufak bir fikri olmayan birisi gelip burada baslangic adina bilgi almak istese bile yine ayni cevap gelecek. Zaten O.C yapmaya karar veren kisilerin az cok bu konuda bilgisi oluyor ama tam olarak nasil yapilacagini bilmiyor. Bazi zeki arkadaslarimizda gelip ezbere cevabi yapistirip gidiyor ve konu issizliga terkediliyor. Hatta bunu yapan bir uye dun veya bu sabah bir konuda sirf mesaj yazmak icin yazdigini kendi itiraf etti.

Son düzenleme:
Eskiden neyse de şimdi zaten yok UEFI idi yok uygulamasıydı yok fabrika çıkışlı overclock'lu bileşenlerdi bir sürü bu işlemi otomatik yapmayı sağlayacak güvenli çeşidi var. Ha bunlar bana yetmiyor deyip üstüne çıkmayı düşünüyorsanız elbette deneme - yanılma ile öğrenebilirsiniz ama bunu yaparken iki şeyi unutmayın:
1- Gerçekten ihtiyacınız var mı?
2-Zorlamaya çalıştığınız da yani işler ters gittiğin zaman oluşacak hasarı, riski kabul ediyor musunuz?

Daha önce işlemciye OC yapmaya çalışırken ekran kartını bozma gibi bir şey yapmış arkadaşım var. En azından tavsiye almadan denemenizi önermem.

Ezberi sevmesem de doğru bir cümledir. Hatalı hız aşırtma ile düzgün çalışan sistemi kararsız hale getirebilirsiniz. İşlem öncesi biraz okuma ve örnek videoları izlemek oldukça önemlidir.

O Pentium'ların dili olsa da konuşmasa.🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı