Forumdaki Linux fanboyları

@bury me deep inside Neofetch daha iyi değil mi?
Bence de daha iyi.

Uygulama desteği yüzünden ben olsam kullanmazdım.

Kubuntu'yu sordum zaten esasında. Eğer kötü bir bilgisayar kullanmak zorunda kalırsam Kubuntu deneyeceğim. Aslında en son format attığım bilgisayara da acaba Kubuntu kursam mı diye düşündüm fakat sahibi alışamaz diye düşünüp Windows 10 kurup öyle teslim ettim. Kubuntu düşünmemin nedeni sistemde 3 GB RAM olmasıydı. Ekran kartı ise ATI HD 5650 Mobility idi.
Kubuntu aşırı kötü bilgisayarlar için uygun değil. Masaüstü ortamı KDE Plasma olduğu için fazla kötü bilgisayarlara ağır gelebilir. XFCE masaüstü ortamını kullanan dağıtımlara bakabilirsiniz.

Lubuntu'dan geçtim fakat bana göre kesinlikle Lubuntu'dan daha iyi. Lubuntu'da hafif bir Mac OS teması ile RAM kullanımı çok artmıştı fakat bunu özelleştirmeden kullanacağım, ama özelleştirme yapacağım zaman Kubuntu'ya geçeceğim.
Xubuntu'nun pencere yöneticisinin temasını sevmiyorum. Kesin değiştirilebiliyordur ama araştırmadım.

Şu GNU/Linux'a hantal diyen arkadaş, kardeşim o zaman sunucu bilgisayarlarının çoğunluğu neden GNU/Linux?
Aynen öyle. CentOS Linux çok ağırlıklı olarak web sunucularda kullanılıyor. Windows fanboyları buna ne diyecek acaba?

Kubuntu aşırı kötü bilgisayarlar için uygun değil. Masaüstü ortamı KDE Plasma olduğu için fazla kötü bilgisayarlara ağır gelebilir. XFCE masaüstü ortamını kullanan dağıtımlara bakabilirsiniz.
Peki Windows'tan daha iyi çalışır mı?

@bury me deep inside
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Wine, Libre Office destekli geliyor ama Steam yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı