Forumdaki Linux fanboyları

Hiçbir zaman hiçbir şeyin fanboyu olmadım, olmam da. Ancak gördüğüm kadarıyla forumda Linux önerenler genelde haklılar. Adam gelmiş 2 GB RAM Windows 10 kurayım mı diyor, adam da normal olarak Linux öneriyor. Linux'un Windows'tan çok daha az kaynak kullandığı ve daha hafif bir sistem olduğu aşikâr. Ben de çoğu zaman Linux öneririm. Çünkü oyun oynamayan veya özel programlarla işi olmayan birinin Windows kullanması için bir sebep göremiyorum.

Hiçbir zaman hiçbir şeyin fanboyu olmadım, olmam da. Ancak gördüğüm kadarıyla forumda Linux önerenler genelde haklılar. Adam gelmiş 2 GB RAM Windows 10 kurayım mı diyor, adam da normal olarak Linux öneriyor. Linux'un Windows'tan çok daha az kaynak kullandığı ve daha hafif bir sistem olduğu aşikâr. Ben de çoğu zaman Linux öneririm. Çünkü oyun oynamayan veya özel programlarla işi olmayan birinin Windows kullanması için bir sebep göremiyorum.
Kızmalarının sebebi Linux önermemiz değil aslında, istedikleri cevabı alamadıkları için kızıyorlar.

Ancak şu konuda haklısınız, adam gelmiş "yeni oyun sistemi topladım Windows lisansı nereden alayım" diye soruyor. Biri de çıkıp diyor ki Windows'a para veren aptaldır Linux kullan diyor. Yahu adam o kadar oyun sistemi toplamış, gidip Linux kurup sistemde oyun oynayamasın mı?

Ancak şu konuda haklısınız, adam gelmiş "yeni oyun sistemi topladım Windows lisansı nereden alayım" diye soruyor. Biri de çıkıp diyor ki Windows'a para veren aptaldır Linux kullan diyor. Yahu adam o kadar oyun sistemi toplamış, gidip Linux kurup sistemde oyun oynayamasın mı?
Burada kimsenin orijinal lisans önerdiğini görmedim genelde hep ''30-40 liraya OEM key alabilirsin'' diyorlar ve haklılar da ve kimsenin oyun için toplanan bir sisteme Linux önerdiğini de görmedim, link atarsanız daha iyi olur.

Ben taa 2003 yılında yazılmış bir yazı gördüm :).
Adam 2003 yılında Windows'u saçmalıklarından bıkıp Linux'a geçmiş :).
Ben bu forumda şeye denk geldim. Bir arkadaş Linux'a "Zaman kaybı." diyen ve kötüleyen bir makale paylaşmıştı. Makalenin başını okumamış herhalde çünkü başında "Düzenleme: Artık Linux topluluk ile çok gelişti, bu yazdığım yazının bir geçerliliği kalmadı." denmiş ve yine o makaleyi yazan kişi artık birincil işletim sistemi olarak bir GNU/Linux dağıtımı kullanıyormuş.

Atılan makaleyi buldum:

Burada kimsenin orijinal lisans önerdiğini görmedim genelde hep ''30-40 liraya OEM key alabilirsin'' diyorlar ve haklılar da ve kimsenin oyun için toplanan bir sisteme Linux önerdiğini de görmedim, link atarsanız daha iyi olur.
Nereden lisans alabilirim derken zaten orijinal lisans önermelerini beklemiyorum. Adam "30 liraya OEM key alacağım ama nereden alacağımı bilemiyorum, güvenilir bir yer söyler misiniz?" dediğinde birinin çıkıp "Windows lisansına para vermeye ne gerek var Linux kurun daha iyi" dediğini gördüm. Ancak şu an size bunun linki atmam mümkün değil. Konuyu tam hatırlayamıyorum.

Ancak şu konuda haklısınız, adam gelmiş "Yeni oyun sistemi topladım Windows lisansı nereden alayım." diye soruyor.
Normal bir NVIDIA kartın veya RTX ekran kartın varsa GNU/Linux'u oyun için kullanmamalısın. Ray tracing açılmıyor şimdilik çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı