Forumdaki Monster nefreti haklı mı?

ebedimahkum

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Burada konu yerli diye daha mı çok gömülüyor o arkadaşlar? Açıklayayım, ben ASUS, MSI, Monster, GameGaraj... Hepsinin laptopunu kullandım. ASUS kendi kendine ısınmaktan kapandı, iade ettim. En rezaletiydi. MSI iyiydi ama kasa çok ısınıyordu, elime ısı geliyordu. Plastik kasa olmayınca böyle oluyor. GameGaraj laptoptan memnundum açıkçası ama ikinci eli kötü, piyasası yok. Monster elimde var. Yazılım, donanım, uyum sıkıntıları var ama elime ASUS, MSI gibi ısı gelmiyor. Daha konforlu plastik bence. Laptop klavyesinde oyun oynamak için daha iyi.

Gördüğüm tüm laptoplarda ısınma ve fan sesi sorunu vardı ama yabancı markalar o kadar eleştiri almıyorken bu forumda Monster düşmanlığı var gibi. Yalnız Monster'lerin ikinci eli kolay satılıyor, tutuluyor ömür boyu bakım falan var diye. Sizce doğru mu düşünüyorum? Herkes tecrübesini yazabilir.

Burada konu yerli diye daha mı çok gömülüyor o arkadaşlar? Açıklayayım, ben ASUS, MSI, Monster, GameGaraj... Hepsinin laptopunu kullandım. ASUS kendi kendine ısınmaktan kapandı, iade ettim. En rezaletiydi. MSI iyiydi ama kasa çok ısınıyordu, elime ısı geliyordu. Plastik kasa olmayınca böyle oluyor. GameGaraj laptoptan memnundum açıkçası ama ikinci eli kötü, piyasası yok. Monster elimde var. Yazılım, donanım, uyum sıkıntıları var ama elime ASUS, MSI gibi ısı gelmiyor. Daha konforlu plastik bence. Laptop klavyesinde oyun oynamak için daha iyi.

Gördüğüm tüm laptoplarda ısınma ve fan sesi sorunu vardı ama yabancı markalar o kadar eleştiri almıyorken bu forumda Monster düşmanlığı var gibi. Yalnız Monster'lerin ikinci eli kolay satılıyor, tutuluyor ömür boyu bakım falan var diye. Sizce doğru mu düşünüyorum? Herkes tecrübesini yazabilir.

Clevo kasa Monster için olan nefret haklı. Tongfang ve MSI kasalar için nefret yok zaten. GameGaraj'da MSI'dan alıp logo basmakta.

Oyun bilgisayarlarinda gecerli olabilir ama APU Ryzen laptoplar yuk altin bile sessiz ve isinmiyor.

Bir Monster kullanıcısı olarak haklı tarafları elbet var ama yüzde 90'ı sadece kulaktan dolma sağda solda gördükleri bilgilerle kötülüyor her markanın iyi kötü tarafları var teknoloji ne kadar araştırsanız da inceleseniz de bir yerde şans işi Monster gibi bir markanın da kötülenme sebebi ulaşım kolaylığı olduğunu düşünüyorum insanlar genelde araştırmadan baktıkları için bakıyor içinde 3050 olan ASUS'la içinde 3060 olan Monster aynı para gidip Monster alıyor ee haliyle boşa aynı para olmuyor bunlar illaki bir yerden kısılıyor kasa olsun içindeki parçalar olsun sonra oradan çığ gibi büyüyüp gidiyor nefrete dönüşüyor.

O kasalı modellerden bile alıp 4 5 yıl kullanan arkadaşlarım var. HP MSI kasa olup dağıtılan da var.

Var ama istisna. Clevo'nun kalitesizliği 2-3 Google araştırmasına bakar. Benim de çevremde 5 yıldır Clevo kullanan var ama kendi de söylüyor kalitesiz diye.

Var ama istisna. Clevo'nun kalitesizliği 2-3 Google araştırmasına bakar. Benim de çevremde 5 yıldır Clevo kullanan var ama kendi de söylüyor kalitesiz diye.
Hocam üstteki arkadaşın dediğine çıkıyor olay işte daha ucuz fiyat başka yerlerden daha az kalite burada kullanıcılar şunu tercih edecek aslında daha düşük donanım ama kaliteli kasa malzemeler mi daha yüksek donanım ama kalitesiz kasa malzemeler mi? gerçi sıfırlarda aynı gibi fiyatları ama ikinci ellerde monster felan çok ucuz.

Şahsen yüksek bütçede asla tercih etmem. İnsanlar giriş seviyesi modelleri ucuz diye alıyor sorun yaşayınca şaşmamak lazım. Aynı özelliklere sahip Dell, Lenovo, Asus, MSI, Gigabyte marka laptop boşuna 5 bin lira daha pahalı değil. Bazı şeylerin farkında olmak lazım. Monster markasını genel olarak sevmem bütün ürünleri fason üretim üzerine marka basılmış ürünler.

Geri
Yukarı