Forumdaki Monster nefreti haklı mı?

Tüketici hakem heyeti yasal olarak 1 ölü pikseli ayıplı sayıyor cihazın garanti süresi kapsamında hakkınızı arayabilirsiniz ayrıntılı bilgi için alo 175

Garanti kapsamında değiştirilebiliyor evet hukuki yollara başvurabilirsiniz. Bu arada klavyedeki harfleriniz tuşların sol üstünde konumlanmış ve laptopunuzun üst kapağında 2 yeşil çizgi var değil mi Clevo kasa olup olmadığı böyle anlaşılıyormuş en kolay şekilde.

Ben müşteri hizmetlerini aradım. Yeni alınan laptoplarda geçerli olduğunu söyledi. Dediğiniz gibi de yanlarda iki çizgi var. Bir de müşteri memnuniyeti anketi yapıyorlar önceki aramalarımda sıkıntı çıkmasın diye 5 veriyordum şimdi 3 vermiştim. Garanti süresi içerisinde sıkıntı çıkartıp daha beter iş yaparlarsa 1 veririm.

Ben müşteri hizmetlerini aradım. Yeni alınan laptoplarda geçerli olduğunu söyledi. Dediğiniz gibi de yanlarda iki çizgi var. Bir de müşteri memnuniyeti anketi yapıyorlar önceki aramalarımda sıkıntı çıkmasın diye 5 veriyordum şimdi 3 vermiştim. Garanti süresi içerisinde sıkıntı çıkartıp daha beter iş yaparlarsa 1 veririm.
Bu kasa hakkaten sorumlu o zaman benim bir arkadaşım da abra ama tongfang kasa var 5 yıldır felan kullanıyor sorunu yok. Sorunlu ürünü ama niye satıyorsun insanı çileden çıkartırlar. Ben hemen düzeltip satmanızı tavsiye ederim hocam elden çıkartırsınız.

Sorunlu ürünü ama niye satıyorsun insanı çileden çıkartırlar. Ben hemen düzeltip satmanızı tavsiye ederim hocam elden çıkartırsınız.

Öyle de hocam şu an ekonomik sebeplerden ve okuduğum bölümden ötürü genel olarak bu bilgisayar işimi görüyor.(hadi bu bilgisayarı 12-13K satsam doğru düzgün laptop yok 🙃 ) bu laptopu almadan önce de TUF serisinden alacaktım(Wi-Fi sorunlu modellerinden) daha sonra buradaki deneyimli hocaların söylemiyle Casper'in ekstra kötü olduğunu ve o modelin Wi-Fi sorunlu olduğunu görünce biraz da kuzen de Abra model laptop kullandığını görünce bir cesaretle aldırmıştım evdekilere.

Öyle de hocam şu an ekonomik sebeplerden ve okuduğum bölümden ötürü genel olarak bu bilgisayar işimi görüyor.(hadi bu bilgisayarı 12-13K satsam doğru düzgün laptop yok 🙃 ) bu laptopu almadan önce de TUF serisinden alacaktım(Wi-Fi sorunlu modellerinden) daha sonra buradaki deneyimli hocaların söylemiyle Casper'in ekstra kötü olduğunu ve o modelin Wi-Fi sorunlu olduğunu görünce biraz da kuzen de Abra model laptop kullandığını görünce bir cesaretle aldırmıştım evdekilere.
Hocam sattığın parayla 2.el alacaksın yine öyle artık türkiye de işler böyle yürüyor. Sıfır almaya gücümüz yok yeni türkiye.

Burada konu yerli diye daha mı çok gömülüyor o arkadaşlar? Açıklayayım, ben ASUS, MSI, Monster, GameGaraj... Hepsinin laptopunu kullandım. ASUS kendi kendine ısınmaktan kapandı, iade ettim. En rezaletiydi. MSI iyiydi ama kasa çok ısınıyordu, elime ısı geliyordu. Plastik kasa olmayınca böyle oluyor. GameGaraj laptoptan memnundum açıkçası ama ikinci eli kötü, piyasası yok. Monster elimde var. Yazılım, donanım, uyum sıkıntıları var ama elime ASUS, MSI gibi ısı gelmiyor. Daha konforlu plastik bence. Laptop klavyesinde oyun oynamak için daha iyi.

Gördüğüm tüm laptoplarda ısınma ve fan sesi sorunu vardı ama yabancı markalar o kadar eleştiri almıyorken bu forumda Monster düşmanlığı var gibi. Yalnız Monster'lerin ikinci eli kolay satılıyor, tutuluyor ömür boyu bakım falan var diye. Sizce doğru mu düşünüyorum? Herkes tecrübesini yazabilir.
Hemen herkesin birçok marka ile kötü ya da iyi deneyimleri olmuştur. Ben en çok Asus ve Lenovo'dan verim aldım. Asus laptopa yarım bardak bira döktüm klavye yapış yapış oldu tuşlar bozuldu, pil bozuldu. Birkaç ay sonra garantiye gönderdim tuş takımı, üst kasa, pil ücretsiz değişti. Lenovo laptop kullandım onun da menteşesi kırıldı yine ücretsiz değişim sağlandı. Monster kullanan arkadaşım da garantiye gönderdiği ürünleriyle ilgili hep olumlu dönütler verdi.

Uzun yıllardır monster kullanıyorum ve monstera hayranlık duyarak almıştım. Leptobu harici monitör klavye ve mousela kullanmama rağmen 1 yılın sonunda klavyesinde teker teker tuşlar basmamaya başladı servise gittiğimde de çözülmedi sorun. Cihazdan cihaza değişebilen sorunlar çıkabiliyor lakin fiyatlarına göre güzel ürünler sunuyorlar kullanıcıya

Evet monster diğer markalara göre bir tık daha düşük kalite ama ona göre de fiyat veriyor yani dış kasanın kalitesi gerçekten performansa etkisi ne kadar ki 3050 Asus msi parası ile 3060 monster alın keyfinize bakın ben yıllardır kullanıyorum memnunum fiyat performans benim için hep öndedir

3050 ASUS 17300 TL en düşük 3060 Monster 28000TL. Pek sanmıyorum böyle bir şeyin gerçekleşeceğini :D

Arkadaş ikinci el Monster'leri kastetmiştir hocam. Benim de 18.500 liram vardı baktım 3050 Ti olanlar bile 20 22 bin lira ucuza Monster RTX 3060'lı laptop düşürdüm aldım tavsiye ederim. RTX 3050 olanlar oyun için yetersiz giriş seviyesi ve VRAM yetmiyor.

Edit: Ben ucuza düşürmüştüm ama normalde RTX 3060'lı Monster laptop ikinci el fiyatı 20 21 bin lira.

Burada konu yerli diye daha mı çok gömülüyor o arkadaşlar? Açıklayayım, ben ASUS, MSI, Monster, GameGaraj... Hepsinin laptopunu kullandım. ASUS kendi kendine ısınmaktan kapandı, iade ettim. En rezaletiydi. MSI iyiydi ama kasa çok ısınıyordu, elime ısı geliyordu. Plastik kasa olmayınca böyle oluyor. GameGaraj laptoptan memnundum açıkçası ama ikinci eli kötü, piyasası yok. Monster elimde var. Yazılım, donanım, uyum sıkıntıları var ama elime ASUS, MSI gibi ısı gelmiyor. Daha konforlu plastik bence. Laptop klavyesinde oyun oynamak için daha iyi.

Gördüğüm tüm laptoplarda ısınma ve fan sesi sorunu vardı ama yabancı markalar o kadar eleştiri almıyorken bu forumda Monster düşmanlığı var gibi. Yalnız Monster'lerin ikinci eli kolay satılıyor, tutuluyor ömür boyu bakım falan var diye. Sizce doğru mu düşünüyorum? Herkes tecrübesini yazabilir.
Dostum ben Tulpar T7 V21.7 kullanıcısıyım. Açıkçası Monster biraz kumar gibi bir şey. Şansına kötü bilgisayar çıkıyor. Tabi ki her markanın kötü bilgisayarı oluyor her bilgisayar kusursuz olacak değil. Ama Monster'da kusurlu ürün oranı biraz daha fazla. Şayet benim bilgisayarımda bir anakart problemi çıktı bilgisayar açılmıyordu. Tam tamına 4 kez servise götürdüm sorunu tespit edemediler. Şikayetvar sitesine şikayet yazdığımda genel merkezden arayıp özel şekilde bilgisayarımla ilgilendiler ve anakartımı değiştirdiler. 1 yıl 3 ay kullandığım cihaz anakart değişimi yaşadı... Öncesinde şakasız Monster gömenleri anlamıyordum ama ilk ciddi sorunu yaşayınca ben de diken üstünde hissediyorum. Garantisi bittiğinde benim bilgisayarım bozulursa ben ne yapacağım ? 17.099₺ ye aldığım ve şu anda 32.000₺ eden bilgisayarı yaptırmak için üstüne 10.000₺ daha mı vereceğim ?
Ya uzun lafın kısası Monster bilgisayar hakkında deneyimim kötü değil ama mükemmelde değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı