Forumdaki Monster nefreti haklı mı?

Clevo kasa Monster için olan nefret haklı. Tongfang ve MSI kasalar için nefret yok zaten. GameGaraj'da MSI'dan alıp logo basmakta.
Hocam arkadaşımda clevo kasa Gamegadaj laptop var. Hepsi MSI değil. Ama Monster 'e bir tık dhaa kaliteli kasası.

Burada konu yerli diye daha mı çok gömülüyor o arkadaşlar? Açıklayayım, ben ASUS, MSI, Monster, GameGaraj... Hepsinin laptopunu kullandım. ASUS kendi kendine ısınmaktan kapandı, iade ettim. En rezaletiydi. MSI iyiydi ama kasa çok ısınıyordu, elime ısı geliyordu. Plastik kasa olmayınca böyle oluyor. GameGaraj laptoptan memnundum açıkçası ama ikinci eli kötü, piyasası yok. Monster elimde var. Yazılım, donanım, uyum sıkıntıları var ama elime ASUS, MSI gibi ısı gelmiyor. Daha konforlu plastik bence. Laptop klavyesinde oyun oynamak için daha iyi.

Gördüğüm tüm laptoplarda ısınma ve fan sesi sorunu vardı ama yabancı markalar o kadar eleştiri almıyorken bu forumda Monster düşmanlığı var gibi. Yalnız Monster'lerin ikinci eli kolay satılıyor, tutuluyor ömür boyu bakım falan var diye. Sizce doğru mu düşünüyorum? Herkes tecrübesini yazabilir.

Kedi erişemediği ciğere mundar dermiş bunlar alabilecek olsa da alamaz.

Bu arada tongfang kasa alinabilir 17.3 ve fiyatı ucuzsa.

Kedi erişemediği ciğere mundar dermiş bunlar alabilecek olsa da alamaz.
Dostum ben aldigim ay SSD yazma yüzünden cihaz değiştirdim yazma hızı 5000 olması gerekirken %70 kapasite dolunca 5de/1 e düşüyordu teknik servis bunu görmezden geldi veya format atıp normal diye yolladılar.
Teknik servisi belki ben bu sorun için belki cihaz elime gelmeden 15 kere aradım sonuç aynı cihaz geldi format atıp temiz kurulum yaptım Windows 11 Windows 10 da sonuç aynı dememe rağmen %70 kapasitede test edildi SSD normal dendi.
Elime geldiği gün test ettim %70 kapasitesini doldurdum sorun aynı cihaz degisimi istedim o günden bu yana 6 cihaz değişti başıma gelmeyen kalmadı😂 şuan thhde dava dosyası.

Son düzenleme:

Dostum ben aldigim ay SSD yazma yüzünden cihaz değiştirdim yazma hızı 5000 olması gerekirken %70 kapasite dolunca 1'e düşüyordu teknik servis bunu görmezden geldi veya format atıp normal diye yolladılar.
Teknik servisi belki ben bu sorun için belki cihaz elime gelmeden 15 kere aradım sonuç aynı cihaz geldi format atıp temiz kurulum yaptım Windows 11 Windows 10 da sonuç aynı dememe rağmen %70 kapasitede test edildi SSD normal dendi.
Elime geldiği gün test ettim %70 kapasitesini doldurdum sorun aynı cihaz degisimi istedim o günden bu yana 6 cihaz değişti başıma gelmeyen kalmadı😂 şu an THH'de dava dosyası.

Şu an tongfang kasa Tulpar 20.3 17.3 ekranlı Monster'ler işte 20 21 bin civarı aynı fiyata başka RTX 3060'lı laptop yok. RTX 3050 Ti olanlar var onunla da pek oyun oynanmaz uzun ömürlü hiç olmaz VRAM sıkıntısı var.

Dostum ben aldigim ay SSD yazma yüzünden cihaz değiştirdim yazma hızı 5000 olması gerekirken %70 kapasite dolunca 1'e düşüyordu teknik servis bunu görmezden geldi veya format atıp normal diye yolladılar.
Elime geldiği gün test ettim %70 kapasitesini doldurdum sorun aynı cihaz degisimi istedim o günden bu yana 6 cihaz değişti başıma gelmeyen kalmadı😂 şu an THH'de dava dosyası.

SSD markası modeli ne araştırdın mı?

SSD markası modeli ne araştırdın mı?
Ssdnin markası Samsung'tu 6900 e 5000 olan modeli pm9a1 bilirkişiye sordum. Sorun olduğu söylendi normal değilmiş kapasite ile hız düşmesi. Düzeltme 5de 1e düşüyordu 4500 5000 arası olması gerekirken 1000 oluyordu yani.

Şu an tongfang kasa Tulpar 20.3 17.3 ekranlı Monster'ler işte 20 21 bin civarı aynı fiyata başka RTX 3060'lı laptop yok. RTX 3050 Ti olanlar var onunla da pek oyun oynanmaz uzun ömürlü hiç olmaz VRAM sıkıntısı var.
Evet. F/p olarak tongfang kaliteli kasa tavsiye ederim ben kötü bir yanını görmedim kasa açısından.

Son düzenleme:
SSD'nin markası Samsung'tu 6900'e 5000 olan modeli PM9A1 bilirkişiye sordum. Sorun olduğu söylendi normal değilmiş kapasite ile hız düşmesi.

Evet. F/P olarak tongfang kaliteli kasa tavsiye ederim ben kötü bir yanını görmedim kasa açısından.

SSD kaynaklı sorunmuş notebooktan değil.

Gelen diğer cihazda uyku modunda ısınıp açılmıyordu. Laptoplari monster yapmiyorki clevo tonfang MSI kasa alıp logo basıyor.
Burada sorun olan monster teknik servisi.
Hangi birini yazmami istersin çok sorun yaşadım.

SSDnin yanı sıra ölü piksel ve aşırı derecede ışık sızması da mevcuttu.

6 cihaz değişti son değişen ürün thhde olduğunu hatırlatmak isterim 😃

Şahsen yüksek bütçede asla tercih etmem. İnsanlar giriş seviyesi modelleri ucuz diye alıyor sorun yaşayınca şaşmamak lazım. Aynı özelliklere sahip Dell, Lenovo, Asus, MSI, Gigabyte marka laptop boşuna 5 bin lira daha pahalı değil. Bazı şeylerin farkında olmak lazım. Monster markasını genel olarak sevmem bütün ürünleri fason üretim üzerine marka basılmış ürünler.
Daha açık açıklanamazdı sanırım. Şahsen 2006 dan beri pc teknik ve satış işindeyim. Focus bilgisayar zamanında bayiliğinide yaptığımız oldu. 2007 de hell80 modelinden sonra kaliteli bileşenlere sahip makinasını görmedim. Bu seviyelerde monster alıp parayı çöpe atmam çevremede attırmam. Meraklısı varsa alsın dursun. Msi asus dell lenovo hp bu markalarla karşılaştırmam bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı