Forumdan Ayrılma Kararı Aldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Talek

Hectopat
Daha fazla  
Ben birkaç gündür üye oldum. Yazılımdan elimden geldiği kadar, forumda yardım etmeye çalışıyorum. Yazılımdan anlıyorum, bazı moderatör biri İşletim Sistemi hakkında bir bilgi yetersizliğinden karşı karşıyayım.
Bana Yanlış Bilgilendirme cezası 1 saatliğine aldım.
Moderatör benden çok iyi biliyor, İşletim Sistemi ve Trojen hakkında! Bu adama neden cevap vermiyor.
Ben başka forumlarda yardımı elimden geleni yapmaya çalışacağım. Burası bana uymadı, ayak uyduramadık. Youtube kanalında da abonelikten ilişkimi kestim, hakkımı helal etmiyorum!
Başka forum sitelerinde görüşmek üzere. İşletim sistemleri ve yazılım hakkında, çözümlerini elimden gelmeye yardımcı olmaya çalışırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrılan kişilerin gidip böyle konular açmasını saçma buluyorum.
Youtube kanalında da abonelikten ilişkimi kestim, hakkımı helal etmiyorum!
Ne hakkı anlamadım? Yanlış Bilgilendirme yüzünden böyle bir konu açmak bilmiyorum mantıklı bulamadım. Ha dersin ki ben haklı olduğumu düşünüyorum o zaman bunun için konun açarsın ya da iletişime geçersin.

Svchost.exe Nedir?
Svchost.exe, DLL (Dynamic-link Libraries) dosyalarından başlatılan işlemlerin yürütülmesini sağlayan bir sistem uygulamasıdır. Bu uygulama işletim siteminin kararlı ve güvenli yapısının korunması açısından önemlidir ve bu yüzden sonlandırılmaması gerekir. Bu uygulamanın ortaya çıkış nedeni ise Windows sistem dosyaları olan DLL dosyalarının çalıştırılabilir olmaması nedeniyle bir başlatıcıya ihtiyaç duymaları. İşte bu başlatıcı da svchost.exe'dir.

"Eğer bir svchost dosyası, Windows\System32 klasörü içindeyse, endişe etmenize gerek yok demektir. Zira bu konumdaki bir sistem dosyasının virüs olma ihtimali oldukça düşüktür."

Svchost.exe dosyası Windows işletim sisteminin pek çok fonksiyonu yerine getirmek için kullandığı özel bir dosyadır. Özellikle Windows servislerini yönetmek ve çalıştırmak için Windows işletim sistemi svchost.exe dosyasını kullanır.

Windows hizmetlerinin pek çoğu EXE yerine DLL dosyasıdır. Yani çalıştırılabilir dosya değil birer dinamik kütüphane dosyasıdır. DLL dosyaları kendi başlarına çalışamazlar ve DLL dosyaları doğrudan kullanılamaz.

Bu sebepten Windows işletim sistemi servisleri oluşturan DLL dosyalarını
svchost.exe dosyası ile idare eder.

Tabii ki de Yanlış Bilgilendirme yaptınız. 13 tane virüs varmış, yok ya?

svchost.exe adlı işlemin sayısının çok olmasına virüs diyorsanız güle güle. Benim önceki hesabımda yüzlerce mesaj ve beğeni varken kapandı. Bir sürü ceza aldım cezalar arttıkca süre sınırları artıyor benim cezalarım artık ne kadar çoksa diretk hesabım silindi. Gerçi doğmadan önce ırkımızı falan seçemiyoruz bu tür şeyler sizi yadırgamasın :) Ne diyelim artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saydım rahat 30 tane var bende. 😀 Allah'ım PC virüslü hemen format atmalıyım hemde Windows'un hizmeti yüzünden.

Dosya Ekleri

• 67.PNG
    67.PNG
    54,4 KB · Görüntüleme: 71
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı