Forumlardaki aktiflik

acv

Megapat
Makaleler
1
Yer
Sehit Muhtar/Zambak Sok./Gumus Gerdan Apt./Beyoglu
Geçen yıllara göre her yönden internet sıkıcılaşıyor gibime geldi. Bakış açımdan dolayı değil, aktiflik ve içerik bakımından. Bir mantıklı açıklama bulamadım neden olduğuna dair. Benim dışımda bunu fark eden var mı merak ediyorum.

Başka yapacak işiniz yok mu?

Ben hobi olarak Playstation ve Xbox konu başlıklarına girerim, insanlara yardım etmeye çalışırım. Başka türlü haberlere bakar çıkarım.

Sosyal medya yerine Dünya ile tanışın.

Başka yapacak işiniz yok mu?

Ben hobi olarak Playstation ve Xbox konu başlıklarına girerim, insanlara yardım etmeye çalışırım. Başka türlü haberlere bakar çıkarım.

Sosyal medya yerine Dünya ile tanışın.

Nedir bu öğüt verme merakı? Bu konudan, bütün gün internet üzerinde olduğum kanısına nasıl vardınız?

Laf olsun diye konuşayım, nasılsa her türlü fikrimi belirtiyorum değil mi.

Eskiden donanım ile ilgili konular ve oyunlarla ilgili konulara çok girerdim ve yardımcı olup fikrimi yazardım. Fakat şu an çok çatışmacı bir ortam var forumlarda. Yani birisi bir şey yazıyor soru soruyor bambaşka cevaplar veriliyor ve tartışma çıkıyor. Bu da çok sıktı ve baydı açıkçası beni. O yüzden daha genel konulara ağırlıklı girmeye başladım. Sosyal hayat tarzı konulara. Adam Intel tabanlı sistem istiyor neden Ryzen almıyorsun diye başına ekşiyor insanlar. Adam iPhone alacağım diyor neden Xiaomi almıyorsun diyor insanlar. Yani adam özellikle belirtmişse şunu istiyorum ne tavsiye edersiniz dediğinde başka bir şey önermek ve baskıcı olmak yanlış bence. Bu yüzden çoğu kişinin de yazmayı bıraktığını da biliyorum bu konulara. Çok fazla klavye çatışması seven insan olmaya başladı bugünlerde.

Eskiden donanım ile ilgili konular ve oyunlarla ilgili konulara çok girerdim ve yardımcı olup fikrimi yazardım. Fakat şu an çok çatışmacı bir ortam var forumlarda. Yani birisi bir şey yazıyor soru soruyor bambaşka cevaplar veriliyor ve tartışma çıkıyor. Bu da çok sıktı ve baydı açıkçası beni. O yüzden daha genel konulara ağırlıklı girmeye başladım. Sosyal hayat tarzı konulara. Adam Intel tabanlı sistem istiyor neden Ryzen almıyorsun diye başına ekşiyor insanlar. Adam iPhone alacağım diyor neden Xiaomi almıyorsun diyor insanlar. Yani adam özellikle belirtmişse şunu istiyorum ne tavsiye edersiniz dediğinde başka bir şey önermek ve baskıcı olmak yanlış bence. Bu yüzden çoğu kişinin de yazmayı bıraktığını da biliyorum bu konulara. Çok fazla klavye çatışması seven insan olmaya başladı bugünlerde.
Ek olarak her konuyu espriye vurup, dalga geçme çabası içinde millet.

Sonuna kadar doğru ama en önemlisini atlamışsın ekleme yapıyorum. Adam dizüstü bilgisayar kısmına konu açmış 3000TL laptop önerisi diye özellikle söylüyorum bunu çünkü bunu gerçekten 3 yada 5 defa görmedim yüzlerce kez. Altında onlarca cevap masaüstü topla o fiyata. Inanılmazlar ya gerçekten. Şu masaüstü bilgisayar fetişcileri bitiyor beni gerçekten.

Ek olarak her konuyu espriye vurup, dalga geçme çabası içinde millet.
O ciddiyetsizlik zaten tavan yaptı bir ara burada da.
Sonuna kadar doğru ama en önemlisini atlamışsın ekleme yapıyorum. Adam dizüstü bilgisayar kısmına konu açmış 3000TL laptop önerisi diye özellikle söylüyorum bunu çünkü bunu gerçekten 3 yada 5 defa görmedim yüzlerce kez. Altında onlarca cevap masaüstü topla o fiyata. Inanılmazlar ya gerçekten. Şu masaüstü bilgisayar fetişcileri bitiyor beni gerçekten.
Ya işte bazen anlatamıyorsun. Sanki o kullanacakmış da sipariş verir gibi ısrar ediyor insanlara. Ya adam ne istiyorsa ona öneri yapın kapatın konuyu bitsin gitsin. Ben böyle yorumların faydası olduğunu da düşünmüyorum açıkçası.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı