Çözüldü Forza H4 msvcp140 DLL hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Efe Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 1-2 hafta önce Windows'umu güncelledim 1909 sürümündeydim. Yeni sürüme geçince Forza Horizon 4 oyunumda vcruntime140 ve msvcP140 DLL hataları almaya başladım, sorunu çözmeyi ne kadar denesem de çözümü bulamadım. Ben de Windows'u güncellemeden önceki zamana geri döndürmek istiyorum. Window'sumda eski sürüme dön seçeneğini yaptım sürümüm 1909'a döndü fakat aynı hatayı alıyorum. Hala sistem geri yükleme bölümünde kendim özel olarak eski bir tarihe (mesela 25 Ekim 2020) gibi bir tarihe döndürmemin yolu var mı ya da bu sorunu çözebileceğim bir yöntem?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (65).png
    Ekran Görüntüsü (65).png
    762,9 KB · Görüntüleme: 94
  • Ekran Görüntüsü (66).png
    Ekran Görüntüsü (66).png
    770,5 KB · Görüntüleme: 102
  • Ekran Görüntüsü (67).png
    Ekran Görüntüsü (67).png
    762,8 KB · Görüntüleme: 69
  • Ekran Görüntüsü (68).png
    Ekran Görüntüsü (68).png
    765,6 KB · Görüntüleme: 102
Dediklerinizi yaptım fakat hatalar hala devam ediyor arasında sadece concrt140dll hatası gitti.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (70).png
    Ekran Görüntüsü (70).png
    107,2 KB · Görüntüleme: 30
  • Ekran Görüntüsü (71).png
    Ekran Görüntüsü (71).png
    110 KB · Görüntüleme: 24
  • Ekran Görüntüsü (72).png
    Ekran Görüntüsü (72).png
    108,7 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran Görüntüsü (73).png
    Ekran Görüntüsü (73).png
    107,1 KB · Görüntüleme: 25
Oyunun dosyalarında sorun var gibi. Sanırım Microsoft Store'dan aldınız oyunu. Windows'u son sürüme güncelleyin (20H2), yine olmazsa oyunu silip yükleyin.

Normalde bunun için dosya doğrulaması yapılır fakat Microsoft Store'da bu yok. Sanırım ayarlarda bir sıfırlama ayarı vardı, silip yüklemeden önce onu da yapmayı deneyebilirsiniz.

Oyunun dosyalarında sorun var gibi. Sanırım Microsoft Store'dan aldınız oyunu. Windows'u son sürüme güncelleyin (20H2), yine olmazsa oyunu silip yükleyin.

Normalde bunun için dosya doğrulaması yapılır fakat Microsoft Store'da bu yok. Sanırım ayarlarda bir sıfırlama ayarı vardı, silip yüklemeden önce onu da yapmayı deneyebilirsiniz.

Windows'u 20H2 sürümüne güncelledikten sonra bu hatayı almaya başladım. Yaklaşık 30 40 dakika önce de Windows'umu eski sürümüm 1909 sürümüne geri döndürdüm bu sabahta oyunu silip tekrar kurmuştum fakat hata devam ediyordu.

Sorunun sürüm güncellemesinde olduğunu düşünmüyorum. Zira eski sürüme dönmenize rağmen devam etmekte. Sürüm güncellemelerinde bazı eksik dosyalar giderilir, belki sizde de bu olur. O yüzden önermiştim. Önceki güncellemede bir sorun olmuş sanırım, şimdikinde düzelebilir. Olmazsa diğer dediklerimi yaparsınız.

Sorunun sürüm güncellemesinde olduğunu düşünmüyorum. Zira eski sürüme dönmenize rağmen devam etmekte. Sürüm güncellemelerinde bazı eksik dosyalar giderilir, belki sizde de bu olur. O yüzden önermiştim. Önceki güncellemede bir sorun olmuş sanırım, şimdikinde düzelebilir. Olmazsa diğer dediklerimi yaparsınız.

Tamamdır Windows'umu güncelliyorum o zaman.

Windows'u güncelleyebildim fakat sorunlar hala aynı concrt140 hatasını tekrar aldım Windows'um şu an 20H2 sürümünde ne yapmam gerek?

Son düzenleme:
Denetim masasından C++ 2015-2019 yazanları kaldırın. Sonra linktekileri kurun. Bu DLL'i internetten indirip oraya buraya atmak gibi bir hataya düşmüş müydünüz?
Download Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 from Official Microsoft Download Center
Bilgisayarımda şuan c++ 2015-2019 yok 2015 2013 ve eskileri gözüküyor
Atamadınız yani. Güzel, atmayın zaten. Dediğim silme/kurma işlemlerini yapın o zaman.
2015 leri kurdum 2015-2019 indirmeme gerek varmı? çünkü bilgisayarımda 2015-2019 gözükmüyor

Yeni konular

Geri
Yukarı