Forza Horizon 3 75 FPS veya altına düşünce kasma hissi

Lyrinx

Hectopat
Makaleler
4
İşlemci: Ryzen 3 3100
Ekran kartı: GTX 1660 Super
RAM: 2x8 G.Skill RipjawsV 3000Mhz
Anakart: B450M S2H
SSD: Kingston A400 SSDNow 480 GB
Kasa: Aerocool Aero One Frost
PSU: High Power 600W +80 Bronze

İki ayar yüksekte, onun dışında tüm ayarlar Ultra'da oynuyorum, GeForce Experience otomatik olarak oyunu sistemime göre optimize etti. Ortalama 80 FPS alıyorum. Ancak oyun 75 FPS veya altına düştüğü zaman oyunun akıcılığı gidiyor, monitörüm 75 Hz olduğu için mi diyeceğim ne alaka, sistemimi zorlayacak oyun daha yüklemedim ancak diğer oyunlarda böyle bir problem yaşamıyorum, belki de FPS 75'in altına düşmediği içindir.

Artı olarak, oyunda bir alan var ki ne zaman oradan geçsem 60 FPS oluyor ve kasma hissiyatı en çok bu alanda belli oluyor, hangi bölge olduğunu bilmiyorum. Daha demin o alandan geçerken oyun takılıp FPS anlık olarak 49'a düştü. Sorun nedir? Oyunun optimizasyonu mu kötü?

Hocam bence sisteminizle alakalı bir sorun yok. Oyunun optimizasyonunun kötü olduğunu biliyorum. Bence optimizasyon sorunu.
GTA 5 indiriyorum şu an, dediğim gibi PC'yi zorlayacak oyun yok ve PC'deki en ağır oyun Forza Horizon 3 şu anda. GTA 5'de öyle bir şey olacak mı acaba?
FreeSync açık mı acaba?
Evet, açık. Ama kartım NVIDIA. Kapatayım mı?
Gözünüz 80 fps'e alışınca 5 10 fpslik bir düşüşü hissetmeniz normal bence. Fps'i 60'a ya da 70'e sabitleyerek bir süre oynamayı denediniz mi?
V-Sync açtım, onda böyle bir sorun yok. Ama bu sefer de input lag oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı