Forza Horizon 4 0x0000000000000018 hatası

İşletim sistemi
Windows 10

sqkly

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, bilgisayarım oyunu kaldırıyor, oyunum Steam üzerinden orijinal oyun dosyalarını doğruladım, duraklatmadan indirdim, Windows'um orijinal güncel sürümde, driverlarım güncel. Fakat şöyle bir sorun var. Oyun ilk başladığında üç dört yarış yaptırıp ev aldırıyor, yarışları kaydediyor, evimi alıyorum, evimi aldıktan sonraki yarışı yapıyorum, kaydederken atıyor, oradan sonra bir daha giremiyorum. Bunu iki farklı sıfır Xbox hesabından denedim. Oyun bazen hata kodu veriyor bazen direkt kapanıyor. Özetle aslında bunu her girişte yapmıyor iki kere denediğim için yaptı o atmadan sonra bir daha giremedim.(introda atıyor.)

Ekran Alıntısı.JPG

Arkadaşlar niye bu kadar acelecisiniz?
Hatalı dosyayı silmeden paket yükleseniz nolur yüklemeseniz nolur.

C:\Windows\SysWOW64\VCRUNTIME1401.dll
C:\Windows\System32\VCRUNTIME140.dll
C:\Windows\SysWOW64\VCRUNTIME140_1.dll
C:\Windows\System32\VCRUNTIME140_1.dll

Bu dosyalar var ise tamamen silin.
Ardından Visual 2015'in hem x86 hem de x64 olanını eksiksiz yükleyin.

Arkadaşlar niye bu kadar acelecisiniz?
Hatalı dosyayı silmeden paket yükleseniz ne olur yüklemeseniz ne olur?

C:\Windows\SysWOW64\VCRUNTIME1401.dll
C:\Windows\System32\VCRUNTIME140.dll
C:\Windows\SysWOW64\VCRUNTIME140_1.dll
C:\Windows\System32\VCRUNTIME140_1.dll

Bu dosyalar var ise tamamen silin.
Ardından Visual 2015'in hem X86 hem de X64 olanını eksiksiz yükleyin.

Yalnız olmayan dosyayı sildiriyorsun şu an. Yanlış görmediysem dosya olmadığı için hata verdiriyordu. Tabii yanlış gördüysem senin dediğini uygulamalı, o ayrı konu.

Yalnız olmayan dosyayı sildiriyorsun şu an. Yanlış görmediysem dosya olmadığı için hata verdiriyordu. Tabii yanlış gördüysem senin dediğini uygulamalı, o ayrı konu.
2018'den beri bu şekilde çözdük bu hataları. Not found yazması o dosyanın olmadığı anlamına gelmez.

2018'den beri bu şekilde çözdük bu hataları. Not found yazması o dosyanın olmadığı anlamına gelmez.

Şu anda formata başlıyorum en geç çarşamba günü tekrardan dönerim. Ben kendimde birkaç şeyden memnun değildim zaten format şu an en mantıklısı.

Format attım denedim oyun açılmadı. Üstte dediklerinizi silip tekrar yükledim vcruntime ı yine açılmadı. Ayrıca bende sadece VCRUNTIME140.dll var VCRUNTIME1401.dll yok hiçbir yerde. Bu da yeni rapor linki:

Arkadaşlar oyunumu bir dll dosyasını ekleyerek açmayı başardım fakat oyunum intro ekranından sonra çökmeye devam ediyor yeni process monitör linki :

Son düzenleme:
Oyuna sağ tıklayıp, önbellek doğrulaması yapacaktın, o da gerekli Redist kurulumunu yapacaktı. Redist kurulumu yapmadan oyunu açamazsınız ki.

Geri
Yukarı