Forza Horizon 4 0xc0000005 nvwgf2umx.dll Hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
Merhaba, oyunu birkaç ay önce Xbox Game Pass ile oynarken hiçbir sorunla karşılaşmamıştım. Geçtiğimiz günlerde Steam'den satın aldım ve sorunlar başladı. Oyunu oynarken zamanı belirsiz şekilde 1-2 saniye takılıp/donup oyun aniden kapanıyor. Bu bazen oyunu açarken, bazen birkaç dakika ya da birkaç saat oynadıktan sonra oluyor. Process Monitor ile hata raporunu atmak istedim fakat log dosyası 5-6 GB'ları bulduğu için mümkün olmadı.

Denediğim çözüm yolları;
  • Oyunu silip tekrar yükledim.
  • Driverları DDU ile kaldırıp manuel olarak yeniden yükledim.
  • Hiçbir dosya kalmayacak şekilde format attım.
  • Windows Defender'ı devre dışı bıraktım.
  • BIOS'u son sürüme güncelledim.
  • RAM'lerimi mem86 ile teste soktum hiçbir hata göremedim.
  • HDD sentinel ve HD Tune Pro ile SSD'mi kontrol ettim hiçbir hata yoktu.
  • RAM, işlemci ve GPU voltajlarını her ayarda denedim.
  • Otomatik overclock yapma ihtimali olan hiçbir uygulama yüklemedim.

Muhtemelen denediğim birkaç şey daha olmuştur fakat aklıma gelenler bu kadar. Umarım gözden kaçırdığım basit bir şey vardır çünkü aklımı kaçırmak üzereyim.

Donanım:
  • RTX 2070 Super.
  • Ryzen 3600X.
  • 2x8GB 3200MHz RAM.
  • ASUS B-450 Gaming Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, oyunu birkaç ay önce Xbox Game Pass ile oynarken hiçbir sorunla karşılaşmamıştım. Geçtiğimiz günlerde Steam'den satın aldım ve sorunlar başladı. Oyunu oynarken zamanı belirsiz şekilde 1-2 saniye takılıp/donup oyun aniden kapanıyor. Bu bazen oyunu açarken, bazen birkaç dakika ya da birkaç saat oynadıktan sonra oluyor. Process Monitor ile hata raporunu atmak istedim fakat log dosyası 5-6 GB'ları bulduğu için mümkün olmadı.

Denediğim çözüm yolları;
  • Oyunu silip tekrar yükledim.
  • Driverları DDU ile kaldırıp manuel olarak yeniden yükledim.
  • Hiçbir dosya kalmayacak şekilde format attım.
  • Windows Defender'ı devre dışı bıraktım.
  • BIOS'u son sürüme güncelledim.
  • RAM'lerimi mem86 ile teste soktum hiçbir hata göremedim.
  • HDD sentinel ve HD Tune Pro ile SSD'mi kontrol ettim hiçbir hata yoktu.
  • RAM, işlemci ve GPU voltajlarını her ayarda denedim.
  • Otomatik overclock yapma ihtimali olan hiçbir uygulama yüklemedim.

Muhtemelen denediğim birkaç şey daha olmuştur fakat aklıma gelenler bu kadar. Umarım gözden kaçırdığım basit bir şey vardır çünkü aklımı kaçırmak üzereyim.

Donanım:
  • RTX 2070 Super.
  • Ryzen 3600X.
  • 2x8GB 3200MHz RAM.
  • ASUS B-450 Gaming Pro.
Güncelleme beklemeniz gerekmekte sorunlu hala.
Cyber Horizon 2077 (!)

Artı -1 Eksi
Güncelleme beklemeniz gerekmekte sorunlu hala.
Cyber Horizon 2077 (!)
Aynı anda 4-5 arkadaş aldık ve bu tarz bir sorun sadece bende var.

Belirttiğiniz DLL dosyası NVIDIA'ya ait görünüyor. DDU işlemini yaptıktan sonra en güncel sürümden bir önceki sürümü kurmayı denediniz mi?
Format atmadan önce bir önceki sürümü kullanıyordum. Acaba daha da eski bir sürüme mi geçmeyi denesem?

Windows Update ile en güncel sürüme geçer misiniz? Ek olarak aşağıdaki rehberin ilk 3 komutunu uygulamanız yararınıza olacaktır.

Windows Update ile en güncel sürüme geçer misiniz? Ek olarak aşağıdaki rehberin ilk 3 komutunu uygulamanız yararınıza olacaktır.

İlk 2 komutta herhangi bir sorun bulmadı ve 3. komutu da uyguladım. Ek olarak windowsta indirebileceğim bir güncelleme kalmadı. Sorun hala devam ediyor. Oyundan ne zaman atacağı belli olmuyor işin en saçma yanı da bu. Artık ne yapacağımı bilemiyorum başka bir öneriniz varsa denemeye hazırım.

Geri
Yukarı