Forza Horizon 4 144Hz 30 FPS sorunu

Arkadaşlar Forza Horizon 4 oyun içerisinde 30 FPS menüde 45 50 arsında 144 Hz monitörde ayarlardan açtım ancak kendisi kısıtlıyor, anlamadım. Sistem gereksinimleri karşılıyor.

Bilgisayarım:
Anakart MSI H170 GAMING M3
Ekran kartı Sapphire AMD Radeon R7 370
RAM G.Skill 16 GB.
İşlemci i5-6500
Monitör Rampage RM 344 kullanıyorum.
2021.02.25-20.28_Moment.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlük düşürmeniz performansı artırır ama dediğiniz gibi paso 30daysa (31-32 bile olmuyorsa) oyunda veya bilgisayarda bir FPS kilidi olabilir. Ama tavsiyem öncelikle çözünürlük düşürüp aldığınız FPS değerlerine bakmanız
FPS kilidi dediğiniz oyun ayarlarında ya da ekran kartı ayarlarından mı kapatacağım?

Ekran kartı ayarlarınızdan oyuna özel kare hızı sınırlaması var mı kontrol ediniz lütfen ancak o değerler gayet normal 60 FPS almanızın imkanı yok ben R3 3100 GTX 950 ikilisi ile 70-75 arası anca görüyorum 1080p yüksek-orta arası.

FPS kilidi dediğiniz oyun ayarlarında ya da ekran kartı ayarlarından mı kapatacağım?
Evet hocam, eğer oyunda bununla alakalı bir ayar bulamazsanız ekran kartı ayarlarına bakmayı deneyin. Muhtemelen kilit vardır. Ama tavsiyem öncelikle çözünürlük düşürüp aldığınız FPS değerlerine bakmanız. Eğer FPS'te 30'dan yüksek değerler çıkıyorsa kilit yoktur demektir. Bu da ekranınızın boyutu büyük olduğundan FPS 29-30 arası gezdiğini gösterir. Eğer değişiklik yoksa yine de 30 FPS'ten yükseğe çıkmıyorsa; ekran kartı ve oyun ayarlarından FPS kilitleme ile ilgili ayarı etkisizleştirin.

Ekran kartı ayarlarınızdan oyuna özel kare hızı sınırlaması var mı kontrol ediniz lütfen ancak o değerler gayet normal 60 FPS almanızın imkanı yok ben R3 3100 GTX 950 ikilisi ile 70-75 arası anca görüyorum 1080p yüksek-orta arası.

Ya ben ne diyordum daha önce 60 FPS de oynadım şimdi 30'a kendi sabitliyor.

Arkadaşım sorunun şu. Aslında bu oyun söylenenden daha yüksek çözünürlükte, fakat oyunu kurduğunda ekranda oyun kendi minimum cözünürlüğüne dönüyor, her şey gayet akıcı ve akışkan seviyede ilerliyor. İstersen en iyi monitörüde kullansan bu sende FPS düşüşüne sebep oluyor. Oyun oynarken görev yöneticisine AC ve oyuna baktığında yaprak şeklinde yeşil bir simge görürsün. Görüyorsan oyun seni minimum ayarda oynatıyor demektir.

Beni yanıltmanız için ekran görüntüsü vesaire bulunmakta mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Oyun oynarken bir yandan kayıt yapılıyor FPS düşüşü ondan yoksa 59 60 FPS sabit

dostum uzun zaman oldu fakat belki ihtiyacı olan olur diye yazıyorum - eğer bilgisayarında geforce experience var ise geforce uygulamasını açarak ayarlara gir ve ardından ayarlarda biraz aşağı indiğinde battery boost var onu kapatabilirsin yahut fps sınırlamasını ayarlayabilirsin... aynı sorun bendede vardı bu şekilde sorunumu çözebildim.

Yeni konular

Geri
Yukarı