Forza Horizon 4 Açılışta Kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

BigSmoke

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet, klasik bir Forza hatasıyla sizlerleyim dostlar. 7-8 aydır sorunsuzca oynadığım oyun dün bir anda açılmamaya başladı. Hiçbir yenilik, değişiklik yapmadığım halde birdenbire oyun açılış fotoğrafından sonra kapanmaya başladı.

Genel çözümleri denedim; Windows güncelleştirmeleri, mikrofon kapatma gibi ancak işe yaramadı. Ekran kartı sürücüm uzunca bir zamandır stabilliğinden ötürü AMD 20.1.3 idi. Son recommended sürücüye geçip denedim, yine olmadı. Windows 2004 sürüme geçtim, yine bir değişiklik olmadı. Xbox programlarını sıfırla yaptım, oyunu sıfırla yaptım, yetmedi, silip yeniden yükledim koskoca 85 GB'yi. Burada açılmış konuları okudum, çözümleri denedim, bir sürü video izledim, denedim ancak yine olmadı. Artık son çare konu açmak istedim. Sizden yardım istiyorum.

Not olarak oyundan atmaması için Explorer.exe'yi öldüren ForzaFix programını kullanıyorum. Bu program 15-20 dakika sonra hatasız bir şekilde oyunun kapanmasını engelliyor. Herkeste olmuyor fakat bazı kişilerde oyun açılıyor, 10-15 dakika sonra hatasız bir şekilde kapanıyor, ben de bu kişilerdenim.

Uygulama ayarlarından taşı seçeneğiyle C'ye taşıdım. Oyunu açtım 10-15 saniye başlangıç fotoğrafını gördüm gitti o kadar. Hala sonuç aynı ve delirmeme ramak kaldı. 1 günde bir oyuna ne olmuş olabilir? Hiçbir şey yüklenmedi değiştirilmedi. Aylardır oynadığım oyun nasıl olur da ansızın açılmamaya başlar? Forza Horizon 3 var, onu deniyorum şıkır şıkır açılıyor oynanıyor.

Tekrardan rapor oluşturdum.
C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.SunriseBaseGame_1.439.839.2_x64__8wekyb3d8bbwe\Media\Stripped\RC14.zip
Bu dosyanın yedeğini alıp sil Windows Store ya da Xbox uygulamasından güncelleme görünür ise güncelle. Gözükmez ise oyuna girmeyi dene büyük ihtimalle çökecektir. Çökerse dosyayı aynı yere geri at. Bunun dışında bir çözüm yolu gelmiyor aklıma. Güncelleme gelmez ise sorunu çözememişimdir.

Geri
Yukarı