Çözüldü Forza Horizon 4 ağ teşhisi hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

Desorganize

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar kısa bir süre önce Forza Horizon 4 oyununu Steam aracılığıyla satın aldım. Arkadaşlarım ile oyunu Online oynamaya çalıştığımda ağ teşhisi hatası alıyorum. Xbox uygulaması aktif herhangi bir sıkıntı görünmüyor.

1616494477420.png

1616494495659.png

Forumda dolaştığımda benim gibi birçok insanın bu hatayı aldığını gördüm ve çözüm töntemlerini denemeye başladım. Teredo ve NAT ayarlarını yapmama rağmen hatayı almaya devam ediyorum.

1616494613403.png

Bazı okuduğum yazılarda "DNS kullanmayı deneyin" şeklinde çözümlerle karşılaştım ama hala çözüme ulaşamadım.

Çözüm
Öncelikle çalıştır ı açıp "msconfig" yazıyoruz.
1621708686098.png

Ardından açılan pencereden hizmetler penceresine tıklıyoruz.
1621708720929.png

Hizmetler penceresinden aşşağıdaki seçeneklerin tiklerini kaldırıyoruz.
1621708777176.png

1621708793352.png

Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarımızı yeniden başlatmamız gerekiyor ardından online a sorunsuz bağlanabilirsiniz.
Merhabalar kısa bir süre önce Forza Horizon 4 oyununu Steam aracılığıyla satın aldım. Arkadaşlarım ile oyunu Online oynamaya çalıştığımda ağ teşhisi hatası alıyorum. Xbox uygulaması aktif herhangi bir sıkıntı görünmüyor.

Eki Görüntüle 936357

Eki Görüntüle 936359

Forumda dolaştığımda benim gibi birçok insanın bu hatayı aldığını gördüm ve çözüm töntemlerini denemeye başladım. Teredo ve NAT ayarlarını yapmama rağmen hatayı almaya devam ediyorum.

Eki Görüntüle 936363

Bazı okuduğum yazılarda "DNS kullanmayı deneyin" şeklinde çözümlerle karşılaştım ama hala çözüme ulaşamadım.

Bu hatayı bazen veriyor, tekrar tekrar denersen düzelir.

Artı -2 Eksi
Giriş yaptığınız Microsoft hesabı 18 yaşından küçük mü?

Bu hatayı bazen veriyor, tekrar tekrar denersen düzelir.

Hatayı 6 gündür günü neredeyse her saati alıyorum bu süre boyunca 1 defa bile Online'a giriş sağlayamadım. Aldığım SSleri konuyu açmadan hemen önce aldım.
Giriş yaptığınız Microsoft hesabı 18 yaşından küçük mü?

Hayır aynı hesap ile Sea of Thieves de oynuyorum onun sunucularına bağlanırken herhangi bir sorun yaşamadım.

Güncelleme geldiyse yapmanız lazım.

Olmuyorsa başlangıç kısmına "WsReset.exe" yazın, başlatın. Sonra da Forza'yı ve Xbox uygulamasını sıfırlayın.

DNS varsa silin.

DNS kullanmıyorum dosyaları da yeni doğruladım herhangi bir güncelleme yok. Sıfırlama olarak neyi kastettiğinizi anlayamadım.
Oyunda öylesine denerken eleyici moduna girmeyi denedim ve şu an da bu hatayı aldım.

1616505449782.png

Son düzenleme:
Güncelleme geldiyse yapmanız lazım.

Olmuyorsa başlangıç kısmına "WsReset.exe" yazın, başlatın. Sonra da Forza'yı ve Xbox uygulamasını sıfırlayın.

DNS varsa silin.
Hangi başlangıç kısmına yazacağız? Bide merak ettim eğer sıfırlarsak oyunda aldığımız, kazandığımız şeyler ve ilerlemelerimiz siliniyor mu?

Bende bugün almaya başladım hatayı. Her şeyı denedım baglantı durumu duzeltsemde oyuna girmıyor. Baska bır çözümü yok galıba. CMD komutlarını hepsını denedım.

Not: Windows yenı kullanıcı hesabı acın dırek bağlanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı