Forza Horizon 4 anlık FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

Recep Akca

Hectopat
Selamlar 13.04.2021 sabahı oyunu indirdim ve oynamaya başladım. Hiçbir sıkıntı yoktu, oyun akıyordu. Ne drop vardı, ne de FPS'de düşüşler vardı. Ta ki 14, 04, 2021 akşamı oyuna gelen bir güncellemeyle oyun oynanmaz hale gelesiye kadar anlık droplar ve oyunun kasmasıyla oyun katlanmaz bir hale geldi. Ayarları denedim en düşük ayarlarda da, Ultra ayarlarda da aynı sorun mevcut. Yüksek ayarlarda 120-130 arası seyrediyor FPS ama çok fazla drop girdiği için oyunu oynayamıyorum. Herhangi bir çözümü veya bu durumu az da olsa azalta bilecek bir arkadaş varsa yardım ederse çok sevinirim:)

Sistemim:
XFX RX 5500XT 8 GB.
Ryzen 5 2600.
Gammix 8 GB RAM 3000MHz.
Gigabyte B450M S2H.
2TB HDD.
240GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM yetersiz geliyor olabilir veya HDD'ye kuruluysa HDD'den kaynaklı drop giriyor olabilir. SSD'ye kurmayı deneyebilirsiniz.
RAM sorun yaratıyor gibi görünüyor. Son güncelleme ile oyunun performansında ciddi düşüşler olduğunu okumuştum.
Ram kaynaklı olduğunu düşünüyorum hali hazırda Forza Horizon 4'ün Steam versiyonu oldukça sıkıntılı bunun üstüne de güncelleme geldiyse gayet normal size önerim ram yükseltmeniz olacaktır. Siz yine de MSI Afterburner ile değerleri bize söylerseniz daha iyi olacaktır.

Sorunun Ram olduğunu düşünen arkadaşlar çift kanal RAM Kullanıyorum 2x8 GB 3000 Mhz.
Sorunu bende yaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı