Forza Horizon 4 bellek read olamadı hatası

Metzero

Decapat
Makaleler
1
Merhaba, iyi forumlar. Yeni güncelleme sonrası böyle bir hata almaya başladım, güncelleme öncesinde hiçbir hata vermeden oyun kilitleniyor ve kapanıyordu. Microsoft'un sitesinde bazı çözüm yolları buldum.

İlk olarak bu çözümü denedim:
Komut Istemi'ni yönetici olarak çalıştırın ve açılan pencereye SFC/SCANNOW yazıp enter tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.
Sonrasında bu çözümü denedim:
Sorunun devam etmesi durumunda, komut Istemi'ni yönetici olarak çalıştırın ve açılan pencereyeaşağıdaki komutları sırasıyla girerek enter tuşuna basınız.
DISM.exe /online /cleanup-image /scanhealth
DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth

Fakat sorun hala devam ediyor.

Eki Görüntüle 1054359

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    2,2 MB · Görüntüleme: 74
Sanal bellek ver düzelir.

Yapmak için: Windows'un arama kısmına, gelişmiş sistem ayarları yaz ve çıkana bas. Oradan performans sekmesine gir, altta sanal RAM olacak, orada bir miktar ver. 5000 versen yeterli.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Bunun bir sürü sebebi olabilir. Ve attığım linkte birkaç tane çözüm var.

Bunun bir sürü sebebi olabilir. Ve attığım linkte birkaç tane çözüm var.

Hocam, Allah aşkına SFC /scannow ve onarma komutları ile düzelmez. Orada bellek ile alakalı sözcük var ve bu sanal bellek ekleyince çözülüyor.

Hocam, Allah aşkına SFC /scannow ve onarma komutları ile düzelmez. Orada bellek ile alakalı sözcük var ve bu sanal bellek ekleyince çözülüyor.

Hocam 2 kaynağa baktım. İkisinde de SFC ve DISM diyor. Hatta birisinde HDD/SSD testi bile diyor.

Hocam ben önüme geleni atmıyorum. Önce konuya giriyorum neler yazılmış kontrol ediyorum, sonra atıyorum. Ve son attığım linkte ben de cevap yazdım.

Rapor alın:

Rapor alın:

Sanal bellek ver düzelir.

Yapmak için: Windows'un arama kısmına, gelişmiş sistem ayarları yaz ve çıkana bas. Oradan performans sekmesine gir, altta sanal RAM olacak, orada bir miktar ver. 5000 versen yeterli.

Dediklerinizi yaptım sorun hala devam ediyor.

Son düzenleme:
Dediklerinizi yaptım sorun hala devam ediyor.

Bunları yapın.
Sonra bu dosyayı indirip sıkıştırılmış klasörden çıkartın ve allupdate.bat dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştıra tıklayın. İşlemler bittikten sonra tekrar test edin.
Hala düzelmezse anti virüs varsa kaldırın ve test edin.
Bunu yapın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bunu yapın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunları yapın.
Sonra bu dosyayı indirip sıkıştırılmış klasörden çıkartın ve allupdate.bat dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştıra tıklayın. İşlemler bittikten sonra tekrar test edin.
Hala düzelmezse anti virüs varsa kaldırın ve test edin.
Bunu yapın.
Bunu yapın.

Bunu yapın.

Kaspersky'ı kapatın. Sisteme bağlı bir Logitech direksiyon var sanırım. Varsa onu da çıkartın. Öyle deneyin.

BIOS ayarlarını sıfırladım 1-1.5 saat kadar sorunsuz oynadım. 2 seçenek var ne alaka bilemem ama ya RAM'lere yaptığım XMP'den dolayı ya da işlemciye yaptığım overclockdan dolayı. Onlarla alakalımı diye tekrar eski ayarlarımı yaptım BIOS'dan 10-15 dakika sonra gene attı oyundan.
Bu arada direksiyon yok sadece klavye mouse Logitech.

Geri
Yukarı