Forza Horizon 4 "bulunamadığı için açılamıyor" hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Sekhmet

Decapat
Bugün Game Pass'ten Forza Horizon 4'ü yükledim. Oyunu başlat dediğimde şu hatayı alıyorum; "Forza Horizon 4 bulunamadığı için açılamıyor. Depolama cihazı yok veya bağlantısı kesilmiş olabilir." Windows güncel, driverlarım güncel, oyun D diskinde.

Harici disk kullanıyorsan bağlantısının 1sn bile gidip geldiği durumlarda bu hatayı veriyordu bana. Birkaç kez yeniden başlatınca geliyordu oyun. Ama her zaman değil. Microsoft mağaza garip bir yer. Veya şanslıysan güncelleştirmesi varsa yükle, öyle de açılır.

O zaman indirmemişsiniz demektir?

Çok ilginç, bir gündür ne yapıyordu çok merak ediyorum. Oyun Microsoft, Game Pass Microsoft, Windows 10 Microsoft. Yükle diyorum, yükleniyor, basıyorum, açılmıyor. Nasıl oluyor bu gerçekten anlamış değilim, ne yapsam olmuyor, hangi oyunu yüklersem yükleyeyim illa bir hata çıkarmak zorunda. PC tam bir işkence, bunu çok iyi anladım.

Çok ilginç, bir gündür ne yapıyordu çok merak ediyorum. Oyun Microsoft, Game Pass Microsoft, Windows 10 Microsoft. Yükle diyorum, yükleniyor, basıyorum, açılmıyor. Nasıl oluyor bu gerçekten anlamış değilim, ne yapsam olmuyor, hangi oyunu yüklersem yükleyeyim illa bir hata çıkarmak zorunda. PC tam bir işkence, bunu çok iyi anladım.
PC değil Microsoft mağaza işkence. İndirdiği dizindeki dosyalar korumalı. Normal yollarla görüntüleyemezsiniz. Windowsapps gibi bir ismi var klasörün. Oraya iniyor oyun.

Bence Microsoft mağaza ile alakası yok. Geçen Origin'den FIFA 21 yükledim yine oyunu oynayamadım orada da anlamsız sorunlar çıktı.

Diskinizde bir artış gözlemlediniz mi? Yani önceden 200 GB boş yer vardı yüklemeyi başlattıktan sonra 100 GB boş yer kaldı mı eğer böyle bir durum varsa oyun inmiş demektir arkadaşında dediği gibi dosyalar gizli veya özelse algılayamıyor olabilir.

PC değil Microsoft mağaza işkence. İndirdiği dizindeki dosyalar korumalı. Normal yollarla görüntüleyemezsiniz. Windowsapps gibi bir ismi var klasörün. Oraya iniyor oyun.
Windowsapss klasörünü buldum oyun da içinde fakat oradan başlattığımda, "Windows belirtilen aygıta, yola veya dosyaya erişemedi. Öğeye erişmek için gereken izinleriniz olmayabilir" yazdı. Ve artık Xbox'ta oyun gözükmüyor, yükle seçeneği çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı