Forza Horizon 4 düşük FPS

Bazookah

Femtopat
Sistemimin iyi olmasına rağmen oyunda FPS 30'larda geziyor. Yarış yaparken bazı yerlerde 60-70, bazı yerlerde 30 FPS alıyorum. Neden acaba? Parçalarımda sorun yok, kontrol ettim.
ASUS ROG STRIX 1070
Intel i3-9100F
16 GB RAM 3000MHz.
250GB SSD.
1TB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemimin iyi olmasına rağmen oyunda FPS 30'larda geziyor. Yarış yaparken bazı yerlerde 60-70, bazı yerlerde 30 FPS alıyorum. Neden acaba? Parçalarımda sorun yok, kontrol ettim.
ASUS ROG STRIX 1070.
Intel i3-9100F
16 GB RAM 3000MHz.
250GB SSD.
1TB HDD.

Grafik ayarlarınız neler? Sıcaklık değerleriniz neler? Tahminimce sıcaklık değerleri böyle sonuçlar oluşturuyor olabilir.

Ekran kartının sürücüsü Windows'un kendi yüklediği sürücüsüydü hiç ellemedim ondan dolayı olabilir mi? Ve diğer türlü sürümü güncelleyince CS:GO'da 50FPS'yi geçemiyorum.

Hocam. Ekran kartı sürücüsünün beta olmayan whol sürümünü kurun. Ayrıca Malwarebytes ile tam tarama yapın. Bu değerler normal değil. Ekran kartı kullanımı oyunlarda kaç? Onlarada MSI Afterburner ile bakmanızı tavsiye ederim.

Hocam HD ayar yaparsan daha iyi olur yani 16 GB RAM varsa zaten imkansız.

Hocam HD ayar derken neden bahsediyorsunuz?

Hocam. Ekran kartı sürücüsünün beta olmayan whol sürümünü kurun. Ayrıca Malwarebytes ile tam tarama yapın. Bu değerler normal değil. Ekran kartı kullanımı oyunlarda kaç? Onlarada MSI Afterburner ile bakmanızı tavsiye ederim.

GTA 5 gibi oyunlarda %99 %100 tam performans kullanımda Forza'da ise bazen tam kullanım oluyor %60 %70 arası.

Yeni konular

Geri
Yukarı