Çözüldü Forza Horizon 4 Düşük Yayın Bant Genişliği Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TC Mert Çakır

Hectopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba. Öncelikle almış olduğum hatanın videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda görmüş olduğunuz gibi 'Düşük Yayın Bant Genişliği' hatası alıyorum. Yabancı forumlarda 'Low Bandwidth' olarak geçiyor. Hata hakkında bir çok fikir var ve yerli forumlarda bu kadar yaygın bir hata için cevaplanmış bir konu göremedim. Hem kendim için ve hem de bu hata ile karşılaşan bir çok kişiyi aydınlatması amacıyla konuyu buraya taşıdım. Bu hata hakkında yabancı forumlarda; ekran kartı, işlemci, HDD ve SSD kaynaklı gibi bir çok teori ortaya sunuluyor. 1. teori olarak bende oyun; SSD'de yer olmadığı için 7200 RPM'lik HDD'ye kurulu ve HDD'nin hız olarak yetişememesi. 2. teori olarak oyun ultra ayarlarda çalıştırıyorum ve kasma olmuyor ama oyunda senkronizasyon seçeneği açık olduğundan ve 240 Hz monitör ile eşitleme sağlamaya çalıştığından, FPS değerinin verebildiği kadar bir yenileme hızına zorladığı için bir sistemde zorlanma söz konusu olabilir mi? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Sistem Özellikleri:
• RTX 2070
• Intel i5 9600K
• 16 GB 3000 MHz
• 250 GB SSD
• 2 TB 7200 RPM HDD

Çözüm
Oyunun sorunu çözülmüştür. Nvidia 441.41 Güncellemesiyle Düşük Yayın Bant Genişliği Hatası sonlanmıştır.
Aynı durumu ben de 1908 güncellemesinden sonra yaşamaya başladım. Tavsiyem tüm disklerinizi temizleyin (başlata disk temizleme yazmanız sonucunda ulaşabilirsiniz) ve oyununuzu güncel tutun. Sorun bende bunları yaptıktan sonra düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun sorunlu.9700k 5ghz de çalışıyor ve oyun 970 evo plus 500gb ssd de kurulu.Aynı sorun bende de oluyor özellikle ferrari 599XXE de.Üstelik windows ve xbox ta son sürüm.
Galiba durumu çözdüm. İşlemci kaynaklı bir sorun var. Oyun açık iken başlarda olmuyor fakat uzun süreli oynamalar sonrasında fh4 işlemci kullanımı %85 lere çıkıyor ki 9600K frekansı gayet güçlü bir işlemci ve bu sorunla karşılaşmaya başlıyorum. Relog atınca düzeliyor.

Not: İşlemci ısısı, sıvı soğutma kullandığım için 55 derece yukarısını görmüyor. Isı kaynaklı bir kayıp değil.

Aynı sorun bende de mevcut ne yapmam gerekli yardımcı olurmusunuz? Çok can sıkıcı bir durum 9700K RTX2060 ssd de kurulu oyun fakat çözümünü bulamadım.

Dosya Ekleri

• Forza Horizon 4 Screenshot 2019.11.12 - 20.37.15.49.png
    Forza Horizon 4 Screenshot 2019.11.12 - 20.37.15.49.png
    426,1 KB · Görüntüleme: 309
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı