Forza Horizon 4 FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

resistrekter

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Forza Horizon 4'ü Steam'den indirimlerde alıp indirdim. Oyunu oynadığım ilk gün 60 - 70 FPS arası aldım. Birkaç saat oynadım kapattım. Ertesi gün oyunu açtığımda 40 - 50 FPS almaya başladım ve oyuna droplar girmeye başladı. Bunun sebebi nedir ve nasıl çözebilirim?

Anakart: ASUS PRIME A320M-F
İşlemci: AMD Ryzen 3 3200G
Ram: T-Force 8x2 3200MHz

Hocam konu ile alakasız olacak kusura bakmayın ama çift kanal bellekler ile hangi çözünürlükte 60-70 FPS aldınız? Konu ile alakalı olarak da işlemciye yük bindiren uygulamalar varsa kontrol edip kapatabilirsiniz. Sıcaklık değerlerinizi kontrol edin ondan da kaynaklı olabilir.

Artı -2 Eksi
Hocam konu ile alakasız olacak kusura bakmayın ama çift kanal bellekler ile hangi çözünürlükte 60-70 FPS aldınız? Konu ile alakalı olarak da işlemciye yük bindiren uygulamalar varsa kontrol edip kapatabilirsiniz. Sıcaklık değerlerinizi kontrol edin ondan da kaynaklı olabilir.
1920 x 1080'de aldım. Arkada ilk oynadığımda ne açıksa hala o açık.

Oyunun Steam versiyonunda problem var direkt. 3060 kartlı bir laptop kullanıyorum, yüksek ayarlarda aldığım FPS değeri 120-130 arası fakat sürekli drop yiyorum aynı şekilde. Sanıyorum fix beklemekten başka şansımız yok.

Merhaba. Forza Horizon 4'ü Steam'den indirimlerde alıp indirdim. Oyunu oynadığım ilk gün 60 - 70 FPS arası aldım. Birkaç saat oynadım kapattım. Ertesi gün oyunu açtığımda 40 - 50 FPS almaya başladım ve oyuna droplar girmeye başladı. Bunun sebebi nedir ve nasıl çözebilirim?

Anakart: ASUS PRIME A320M-F
İşlemci: AMD Ryzen 3 3200G
Ram: T-Force 8x2 3200MHz
aynı sorun bende de var. oyun indirimdeyken aldım, indirdim. düne kadar 70 80 fps alıyordum. şimdi 50 60 arasında alıyorum.
İntel İ3 10100F / Nvidia GTX 1650

Geri
Yukarı