Çözüldü Forza Horizon 4 G29 Görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Deassis

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Steam'dan Forza Horizon 4 oyununu satın aldım fakat G29 Direksiyon setimi ayarlardan göremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

Çözüm
Sorunu hem Logitech Gaming software, hem de G HUB indirip oyuna girerken ikisini de açarsanız direksiyonu görüyor oyun. Ben böyle çözdüm.
Microsoft oyunlarının oyun dosyaları nedense kilitli. Bu sorunu çözmedikçe herhangi bir Microsoft oyununa ait dosyayı Logitech Gaming Software üzerinden seçmeniz mümkün değil.

Sorunu hem Logitech Gaming software, hem de G HUB indirip oyuna girerken ikisini de açarsanız direksiyonu görüyor oyun. Ben böyle çözdüm.

Çözüm
@Deassis dostum çok basit bişey söylemişsin ve konuya çözüldü kilidi atılmış ama uğraşıyorum iki gündür söylediğin zaten mümkün değil Logitech Gaming Software programını kurduğum zaman G Hub görmüyor zaten direksiyonu Bağlanıyor yazısında kalıyor. İkisini birlikte açık tutarak oyunu açtığımda hiçbir değişiklik yok bunun tam olarak çözüm neresinde? Bir çözüm atılacaksa adam akıllı çözüm yöntemi anlatılmalı bence. Yardımcı olursan sevinirim.

@Deassis dostum çok basit bişey söylemişsin ve konuya çözüldü kilidi atılmış ama uğraşıyorum iki gündür söylediğin zaten mümkün değil Logitech Gaming Software programını kurduğum zaman G Hub görmüyor zaten direksiyonu Bağlanıyor yazısında kalıyor. İkisini birlikte açık tutarak oyunu açtığımda hiçbir değişiklik yok bunun tam olarak çözüm neresinde? Bir çözüm atılacaksa adam akıllı çözüm yöntemi anlatılmalı bence. Yardımcı olursan sevinirim.
Benim yaşadığım olayı açıklayayım sana. İlk başta GHub yüklüydü bende sadece G Hub varken oyuna girdiğimde Forza direkisyonu görmüyordu. Gaming Software yi yüklediğim zaman G hubtaki ayarları Gaming software otomatik olarak algıladı. 2 si açık bir şekilde oyuna girdiğimde Forza'nın ayarlarında direksiyon seçeneği çıkmıştı. Direksiyon bağlanıyor hatasına gelecek olursakta direksiyon setinin USB sini tekrar takın veya Pc'yi yeniden başlatırsanız sorun çözülüyor.

Anlatamadım galiba ikisini d
Benim yaşadığım olayı açıklayayım sana. İlk başta GHub yüklüydü bende sadece G Hub varken oyuna girdiğimde Forza direkisyonu görmüyordu. Gaming Software yi yüklediğim zaman G hubtaki ayarları Gaming software otomatik olarak algıladı. 2 si açık bir şekilde oyuna girdiğimde Forza'nın ayarlarında direksiyon seçeneği çıkmıştı. Direksiyon bağlanıyor hatasına gelecek olursakta direksiyon setinin USB sini tekrar takın veya Pc'yi yeniden başlatırsanız sorun çözülüyor.
Anlatamadım galiba ikisini de aynı anda açsak bile uygulamalardan sadece biri tanımlayabiliyor. İkisi de aynı anda tanımlayamaz 1 direksiyona 2 sürücü tanımlayamazsın anlatabiliyo muyum kardeşim? Söylediğin herşeyi denedim hiçbir yardımı olmadı. Çözüldü kilidini atan arkadaş gelsin yardım etsin bana. Nasıl çözdüyse artık. USB çıkar tak yapsan da dediğim gibi sadece uygulamalardan birisi tanımlıyor. İkisi aynı anda tanımlamıyor.

Ben çözdüm! Benim G920 Logitech Gaming Software de görüyor Hub'ta görmüyordu. Logitech Gaming Software'yi kurun revouninstall programı ile her şeyini silin. Lghub kurun onu da Revo ile silin. Sonra tekrar lghub kurun PC'yi resetleyin. Artık Forza da Hub'la görüyor.

Sorunun genel çözümünü anlatmak isterim;

7qwgv5ff9h771.png

Burada bulunan VID_046D&PID_C24F adlı yolu siliniz ve direksiyonunuzun USB Bağlantısını çıkarıp tekrar takınız.

Geri
Yukarı