Forza Horizon 4 gri ekran

İşletim sistemi
Windows 10

Okann02

Femtopat
Daha fazla  
Forza Horizon 4 açıldıktan 20-30 dakika sonra gri ekran verip kapanıyor. Önceki konularda verilen cevapların hepsini denedim. Windows orijinal ve güncel. Ekran kartı güncel(DDU ile temiz bir kurulum yaptım). Oyun orijinal. Forza fix(eskiden kullanırken sıkıntı yoktu fakat şimdi uygulamayı açar açmaz gri ekran hatası veriyor. Ek olarak program aktif olduğu zaman gamepad devre dışı kalıyor.)

Dosya Ekleri

• 2.PNG
    2.PNG
    23,7 KB · Görüntüleme: 27
  • 1.PNG
    1.PNG
    24,7 KB · Görüntüleme: 33
Hocam çözülemeyen bir sıkıntı bu. Bende aynı sorundan muzdaribim. Windows temiz olduğunda sorun çıkartmıyor diyorlar, istersen format atma imkanın varsa at öyle dene bir de. Sonradan yüklenen programlar ile uyumluluk problemi varmış sanırım. Ben format attım düzelmedi bu arada. (En mantıklısı Forza Horizon 5'i beklemek.)

Bende oyunu ilk Steam'a geldi indirdim fakat kasma, donma, oyundan atma gibi sorunlar vardı araştırdım çözdüm ve çözümü 1 ayda buldum kimse yardımcı olmadı. Öncelikle oyunu SSD'ye kurun yoksa mecbur HDD ile devam. Tabi temiz format atıp tüm driverları güncellemek lazım. Sonrasında Windows Defender uygulamasından oyun klasörünü dışlamalar listesine almak gerekiyor. Ayarlardan oyun modu kapalı olacak son olarak MSI Afterburner, Logitech G HUB gibi uygulamalar varsa arka planda çalışan bunları kapatıp denemek lazım. Çok şükür ben problemi yabancı forumlardan evirip çevirip buldum umarım size de yardımcı olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende oyunu ilk Steam'a geldi indirdim fakat kasma, donma, oyundan atma gibi sorunlar vardı araştırdım çözdüm ve çözümü 1 ayda buldum kimse yardımcı olmadı. Öncelikle oyunu SSD'ye kurun yoksa mecbur HDD ile devam. Tabi temiz format atıp tüm driverları güncellemek lazım. Sonrasında Windows Defender uygulamasından oyun klasörünü dışlamalar listesine almak gerekiyor. Ayarlardan oyun modu kapalı olacak son olarak MSI Afterburner, Logitech G HUB gibi uygulamalar varsa arka planda çalışan bunları kapatıp denemek lazım. Çok şükür ben problemi yabancı forumlardan evirip çevirip buldum umarım size de yardımcı olurum.

Bu oyun için bilgisayara o kadar çok format attım ki anlatamam. Dediklerinizi en yakın zamanda yapıp geri dönüş yapacağım. Herkese teşekkürler.

Geri
Yukarı