Forza Horizon 4 için 8 GB RAM yeterli mi?

Achlyis

Centipat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte GTX 1660 Ti
Intel Core i3-10100F
MSI PRO H410M-B

iPhone 11 128 GB
Meslek
Öğrenci
GTX 1650 GDDR6 Ekran kartım, i3-10100F işlemcim ve 8 GB 3200 MHz RAM var. İşlemcimden dolayı 2666 da kullanıyorum.
Sistem parçalarım karşılıyor gereksinimleri. Sizce 8 GB RAM yeterli olur mu? Bu arada extreme ya da ultra takıntım yok. High veya medium da oynarım.

GTX 1650 GDDR6 ekran kartım, i3-10100F işlemcim ve 8 GB 3200 MHz RAM var. İşlemcimden dolayı 2666 da kullanıyorum.
Sistem parçalarım karşılıyor gereksinimleri. Sizce 8 GB RAM yeterli olur mu? Bu arada Extreme'ya da Ultra takıntım yok. High veya medium da oynarım.

Yeter ben 4 GB sistemimde oynuyorum.

GTX 1650 GDDR6 ekran kartım, i3-10100F işlemcim ve 8 GB 3200 MHz RAM var. İşlemcimden dolayı 2666 da kullanıyorum.
Sistem parçalarım karşılıyor gereksinimleri. Sizce 8 GB RAM yeterli olur mu? Bu arada Extreme'ya da Ultra takıntım yok. High veya medium da oynarım.

Ben 8 GB RAM ile oynuyorum bu oyunu Ultra ayarlarda sorun olmadan. Aynı donanımlara sahibim işlemci dışında. Fakat arkada Spotify vs. harici uygulama açmak RAM kullanımını bayağı arttıracaktır.

Yeterli, şu videoyu izlemeni tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sadece Discord'u açık bırakırım sanırım. Müzik açmak istediğimde Steam'in oyun içi internet tarayıcısını kullanırım sanırım.

Bir kısım oyunda yetebilir fakat 16GB ye yükseltmeniz iyi olur. Mesela dün The Witcher 3 oynuyordum. Bellek kullanımı 12.6GB idi. Siz düşünün.

Yeterli, şu videoyu izlemeni tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTX 1050 kullanılmış. 1650, 1050'den %70 daha iyi. Ayrıca GDDR6 belleklisi var bende, teşekkür ederim hocam.

Bir kısım oyunda yetebilir fakat 16 GB'ye yükseltmeniz iyi olur. Mesela dün The Witcher 3 oynuyordum. Bellek kullanımı 12.6 GB idi. Siz düşünün.

Ben Witcher'ı high ayarlarda oynuyordum. Açıkçası FPS düşüşü oluyordu fareyi hızlı çevirdiğimde. Haklısınız hocam aynı RAM'den 1 tane daha alacağım, ama bir sorum var.
Anakartım MSI Pro H410M-B, ve 2 tane RAM slotu vardı. Aynı RAM'den o 2. kanala taksam Dual channel olur mu?

GTX 1050 kullanılmış. 1650, 1050'den %70 daha iyi. Ayrıca GDDR6 belleklisi var bende, teşekkür ederim hocam.

Ben Witcher'ı high ayarlarda oynuyordum. Açıkçası FPS düşüşü oluyordu fareyi hızlı çevirdiğimde. Haklısınız hocam aynı RAM'den 1 tane daha alacağım, ama bir sorum var.
Anakartım MSI Pro H410M-B, ve 2 tane RAM slotu vardı. Aynı RAM'den o 2. kanala taksam Dual channel olur mu?
Olur hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı