Çözüldü Forza Horizon 4 IPSEC 0x00000000 Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TRSami01

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
1589412847935.png

Bu hatayı alıyorum ve bir türlü çözümünü bulamadım. Teredo hatası için CMD den ayarları yaptım. XBOX ağ ayarlarında sıkıntı yok. Herşey açık-aktif veya çalışır durumda görünüyor.

Çözüm
Yok Windows hesabı actımyonetıcı olarak atadım gırdım oynuyorum şu ana kadar.
Yeni hesap açınca dediğin gibi çalıştı. Bu sefer farklı Xbox hesabı açıp yaptım. Şimdi tekrar deneyeceğim asıl hesabımda.
Sorun çözüldü. @Hayta 'nın dediğini yaptım ve asıl hesabımda da şu an online oynayabiliyorum. Yeni Xbox hesabı açıp öyle çözdüm.
Ben de 2 aydır bu sorun var herhangi bir Microsoft oyunun Online oynayamıyorum. Sorun ISS'den kaynaklı.

Bir de şunları dener misiniz?

Netsh int teredo set state type = natawareclient.
Netsh int teredo set state servername=win1910.ipv6.microsoft.com.

Bir de dnsnizi 1.1.1.1 olarak değiştirir misiniz?

"Netsh int teredo set state type = natawareclient." komutunu yazdığımda parametre hatalı diyor.

Hâlâ sorunu yaşıyorsanız şöyle bir çözüm var. Bunu da deneyebilirsiniz.

Hata mesajında IPSEC 0x000000 gibi bir kodla karşılaşıyordum. Msconfig > Hizmetler kısmından NI (National Instruments) seçeneklerini devreden çıkarıp yeniden başlattığımda sorun çözüldü. Belki birine yardımcı olur.

@TRSami01 Sanırım "Üretici" kısmında bu isim yazacak. Türkçe bir karşılığı yok anladığım kadarıyla. Forum DH sayfasında görmüştüm. Birkaç kişide bu seçenekler çıkmış. Sizde çıkmadıysa problem yok demektir. Bende de çıkmıyor.

Bende de cıkmıyor banlandım galıba dedım. Windows yenı kullanıcı hesabı açtım oradan Steam'den gırdım oyuna. Online oldu oynamaya devam ettım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de cıkmıyor banlandım galıba dedım. Windows yenı kullanıcı hesabı açtım oradan Steam'den gırdım oyuna. Online oldu oynamaya devam ettım.
Sadece Windows hesabı mı açtınız hocam ? Başka bir ayar yaptınızmı ? Veya oyunu silip tekrar yüklediniz mi ?
@TRSami01 Sanırım "Üretici" kısmında bu isim yazacak. Türkçe bir karşılığı yok anladığım kadarıyla. Forum DH sayfasında görmüştüm. Birkaç kişide bu seçenekler çıkmış. Sizde çıkmadıysa problem yok demektir. Bende de çıkmıyor.
Bu ayarı bulamadım hocam. Oyuna güncelleme gelmiş Steam üzerinden. Ondan sonra tekrar girdim sonuç yine aynı. İnternetimi değiştirdim hatta sonuç değişmedi.

Sadece Windows hesabı mı açtınız hocam? Başka bir ayar yaptınız mı? Veya oyunu silip tekrar yüklediniz mi?

Bu ayarı bulamadım hocam. Oyuna güncelleme gelmiş Steam üzerinden. Ondan sonra tekrar girdim sonuç yine aynı. İnternetimi değiştirdim hatta sonuç değişmedi.

Yeni hesap açınca dediğin gibi çalıştı. Bu sefer farklı Xbox hesabı açıp yaptım. Şimdi tekrar deneyeceğim asıl hesabımda.
Sorun çözüldü. @Hayta 'nın dediğini yaptım ve asıl hesabımda da şu an online oynayabiliyorum. Yeni Xbox hesabı açıp öyle çözdüm.

Çözüm

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı