Forza Horizon 4 IPSEC Hatası

TRSami01

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 gündür bu hatayı alıyorum. CMD komutlarını denedim fakat sonuç yine değişmedi. Modemi sıfırladım yine aynı.
Oyunu daha önce 2.el hesap satan bir siteden almıştım. Bu sorunla karşılaştığım için hesabın ban yediğini düşündüm fakat Steam hesabıma aldığım oyunda da bu sorunla karşılaştım. Ne yapmam gerekiyor. Modem arayüzünden herhangi bir ayar mı yapmam gerekiyor acaba?

Adsız.png

7d75638a-8d94-4c2c-9dfe-4a192ae4f5c5.jpg

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Benim tahminim Game Pass'ten oynadığın hesapla daha sonradan Steam'den girersen oyun ID'leri karıştırıyor ve o hesapla giremiyorsun. Aşırı can sıkıcı bir durum. Microsoft'un el attığı oyunlarda bu tarz sorunlar çok yaşadım. Astroneer'da da aynısı başımı geldi. Yeni bir Microsoft hesabı açıp onu Steam'e bağlarsan sorun çözülür diye okudum başka bir başlıkta ama, bunun olması için o eski Microsoft hesabınla oyuna giriş yapmamış olman lazımdı yani artık çok geç :D Formatlayıp yapabilirsin bu dediğimi eğer uğraşmaya değer dersen.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Benim tahminim Game Pass'ten oynadığın hesapla daha sonradan Steam'den girersen oyun ID'leri karıştırıyor ve o hesapla giremiyorsun. Aşırı can sıkıcı bir durum. Microsoft'un el attığı oyunlarda bu tarz sorunlar çok yaşadım. Astroneer'da da aynısı başımı geldi. Yeni bir Microsoft hesabı açıp onu Steam'e bağlarsan sorun çözülür diye okudum başka bir başlıkta ama, bunun olması için o eski Microsoft hesabınla oyuna giriş yapmamış olman lazımdı yani artık çok geç :D Formatlayıp yapabilirsin bu dediğimi eğer uğraşmaya değer dersen.
Şuan oynadığım mail hesabımı daha öncesinde bir kere kullanmıştım oyun içinde. 2.el olarak aldığım hesabı Windows hesabım olarak açıp oyunu indirdim. Daha sonra Xbox oyun hesabımı da şuan kullandığım mail hesabımı açıp denemiştim. Onda da bu hatayı alınca oyunu sildim. Şuan hesabımı değiştirsem işe yaramaz mı ? Format atıp oyunu tekrar mı indirmem gerekiyor ?

Şu anda hata verdiği için hesabı değiştirsen de düzeliceğini sanmıyorum.
Dostum başlata msconfig yazıp sistem yapılandırmasını aç, hizmetler sekmesine gel, sol altta tüm Microsoft hizmetlerini gizle kutusunu işaretle. NI ile alakalı olan her şeyin kutusunu temizle, bilgisayarı yeniden başlat. Bende de hiçbir çözüm işe yaramıyordu, Rusça bir videoda gördüm ve işime yaradı :D Umarım senin de yarar.

Son düzenleme:
Bende bu hatayı alıyordum Rus vıdeosuna baktım nı ıle alakalı hiçbir şey bulamadım bende yenı kullanıcı hesabı actımordan Online oldu garıp bır oyun.

Selamlar, ben kendi sorunuma şöyle bir çözüm buldum;

Xbox arkadaş listenizdeki birisinin oturumuna katılmayı deneyin. Katılması biraz uzun sürdü bende, beklemenizde fayda var. Eğer katılmayı başarabildiyseniz sorununuz çözülmüştür. Oturumdan ayrıldıktan bir gün sonra bu sefer çevrimiçi oynamayı denedim ve ilk deneyişte başarısız olsa da, ikinci deneyişte başarılı oldu ve oturuma katıldı. Umarım işinize yarar.

Geri
Yukarı