Forza Horizon 4 kendi kendine kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 11

HestiaS

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200Mhz DDR4
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
Intel i7-11300H
Başlıkta da belirttiğim gibi Forza Horizon 4 oyununa girdikten 5-10 dakika sonra oyun kapanıyor. Laptopum ASUS TUF Dash F15. Intel i7-11300H, RTX 3060 ve 16 GB RAM'e sahip. İşletim sistemim Windows 11. Sıcaklıklar 75 dereceyi geçmiyor oyundayken. Fanlar normal şekilde çalışıyor, sistemde hiçbir sorun gözükmüyor ancak her oyuna girdiğimde kapanıyor. Sebebini, çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Başlıkta da belirttiğim gibi Forza Horizon 4 oyununa girdikten 5-10 dakika sonra oyun kapanıyor. Laptopum ASUS TUF Dash F15. Intel i7-11300H, RTX 3060 ve 16 GB RAM'e sahip. İşletim sistemim Windows 11. sıcaklıklar 75 dereceyi geçmiyor oyundayken. Fanlar normal şekilde çalışıyor, sistemde hiçbir sorun gözükmüyor ancak her oyuna girdiğimde kapanıyor. Sebebini, çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Steam'den dosya bütünlüğünü doğruladınız mı?

Nasıl yapılıyor? Terimlere yabancıyım.

Sürücü sorunu diyorlar demek ki yeni sürümü beklemen gerekiyor hocam veya yenisini kaldırabilirsin ama yine de sana dediğim şeyi anlatayim belki işine yarar. Steam kütüphaneye gir orada Forza'ya sağ tıkla özellikler e bas yerel dosyalar kısmına gel oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula seçeneği var en altta oradan doğrulayabilirsin eksik dosya varsa Steam indirip düzeltiyor sorunu oyundan kaynaklıysa. Fakat dedikleri gibi sürücüyse o zaman sürücüyle uğraşman gerekiyor.

Son düzenleme:
Sürücü sorunu diyorlar demek ki yeni sürümü beklemen gerekiyor hocam veya yenisini kaldırabilirsin ama yine de sana dediğim şeyi anlatayim belki işine yarar. Steam kütüphaneye gir orada Forza'ya sağ tıkla özellikler e bas yerel dosyalar kısmına gel oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula seçeneği var en altta oradan doğrulayabilirsin eksik dosya varsa Steam indirip düzeltiyor sorunu oyundan kaynaklıysa. Fakat dedikleri gibi sürücüyse o zaman sürücüyle uğraşman gerekiyor.
Sağolun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı