Çözüldü Forza Horizon 4 klavyeye geçmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rollof_exes

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci-Stajyer
Selam arkadaşlar, daha bugün gaza gelip 55 TL verdiğim oyunu oynayamayınca gerçekten evde sinirden volta atıyorum. Oyuna girdim, daha en başta bana Microsoft hesabı bağlamamı istedi. Ben de bağladım ve oyuna girdim. Laptop üzerinden oynamaktayım ancak kontrollere her girdiğimde kontrolcü oluyor. Ben her defasında çevirmeme rağmen yine aynı olay oluyor, çözemedim arkadaşlar.
Klavyeye geçmiyor inatla arkadaşlar, şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar, daha bugün gaza gelip 55 TL verdiğim oyunu oynayamayınca gerçekten evde sinirden volta atıyorum. Oyuna girdim, daha en başta bana Microsoft hesabı bağlamamı istedi. Ben de bağladım ve oyuna girdim. Laptop üzerinden oynamaktayım ancak kontrollere her girdiğimde kontrolcü oluyor. Ben her defasında çevirmeme rağmen yine aynı olay oluyor, çözemedim arkadaşlar.
Klavyeye geçmiyor inatla arkadaşlar, şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Şu an bende de oldu kafayı yiyicem.

Yan cem arkadaşın da dediği gibi çok sinir edici bir durum iade etmek zorunda kalacağım çok saçma bir durum Xbox'dan alındığında gayet normal bir şekilde klavye ile oynanabiliyorken Steam için oyun yapıp böyle yapmaları hoş olmamış ben Microsoft sosyale gidip bir de şansımı orada deneyeceğim.
Yani cem arkadaşın da dediği gibi çok sinir edici bir durum iade etmek zorunda kalacağım çok saçma bir durum Xbox'dan alındığında gayet normal bir şekilde klavye ile oynanabiliyorken Steam için oyun yapıp böyle yapmaları hoş olmamış ben Microsoft sosyale gidip bir de şansımı orada deneyeceğim.

@İmnotagamer sorunum tam olarak şöyle; daha dün Steam'den aldığım Forza Horizon 4'ü indirdim gayet normal ancak sonrasında girdiğimde benden Microsoft hesabı istedi bende girdim bir tane hesap sonrasında daha oyunun ilk introsundan sonraki yarışa geldiğimde ilginç bir şekilde direk menüye "ESC" ye basılmış gibi oluyordu her seferinde ben de kontrollere girdiğimde en üstte her zaman kontrolcü yazısı geliyordu ve ben her defasında onu klavye yapmama rağmen yine aynı şekilde kontrolcüye dönüyordu ben önce Microsoft hesbımı değiştirdim ancak fayda yok Xbox Game Bar'ı kapattım ancak yine aynı sonrasında klavye düzeninde değişiklik yaparak farklı bir yol denedim ancak yine aynı yine oyunu klavyem ile oynamıyorum 55 TL verdiğim bir oyunda bunu yaşamam beni üzdü.

@Rollof_exes Noktalama işaretlerini koyarsanız daha anlaşılır olur. Bir de yavaş yavaş anlatmanız lazım. Şimdi;

• Oyuna girdiğinizde "ESC" tuşuna basılmış gibi menüye atması normal. İlk girişte Horizon haftalık etkinliklerinin olduğu bir menü açılıyor zaten. Sizde de açılan bu mudur?
  • 2. olarak; Açılan menüde altta "Eve Gir", "Sür" gibi seçenekler çıkar. Bu seçeneklerin atandığı tuşlar klavye tuşları mı? Yani seçeneklerin başındaki semboller nelerdir?
Ben de oyunu Steam'den aldım. Ben de klavyeyle oynuyorum ve ara ara gamepad üzerinden oynamaya çalışıyorum. Oyun sırasında gamepad takıldığında otomatik algılıyor oyun. Gamepad çıkarıldığında ise durumu kontrol etmemi gerektiren bir yazı çıkıyor. "OK" tuşuna basınca klavyeye geri dönüyor. Oyun aslında bu noktada gayet başarılı.

Kontrolcü yazınca klavyeden oynanmıyor mu oyun peki? Belki orada bir sıkıntı vardır. Bugün ben de kontrol ederim.

Selam dostum oyuna ilk girerken sana 5 seçenekli menu geliyor devam et falan yazıyor orada kontroller kısmına gir oradan klavyeyi sec oyunun icinden degiştiremiyorsun.

Geri
Yukarı