Forza Horizon 4 kontrolleri geç alıgılıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Strong_38

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba,

Arkadaşlar Forza Horizon 4'e girdiğimde ilk introsundan sonra McLaren isimli araci kontrolüme verdiğinde aracı gaza bastıktan sonra elimi gazdan çekmeme rağmen 3-4 saniye gibi bir süre daha kendisi basmaya devam ediyor. Ayrıca dönüşe geldiğimde sağ ok tuşuna basmama rağmen bastığım anda değil de bastıktan yine 3-4 saniye gibi bir süre sonra basiyor. Ayrıca 3-4 saniye gibi bir süre daha basılı kalmaya devam ediyor. Kısacası hem geç algılama hem de basılı kalma gibi bir durum var. Çok araştırdım Technopat Sosyal'deki bu konuyla ayni şekilde açılan konulardaki önerileri de okudum uyguladım ancak yine bir çözüm bulamadım.

Klavyeyi farklı girişlerde denedim(bilgisayarda klavyenin gireceği bütün girişleri),ayarlari en düşüğe çektim, pencereli oynamayı denedim, FPS sabitlemeyi denedim (20, 30, 60 FPS sabitleme ayarlarının hepsini denedim),belki disk kullanımındandır diye diski yoran her seyi kapattım, RAM kullanımından diye RAM'i kullanan her şeyi kapattım (8GB RAM'im var RAM'in az diyenler için sorumdur: Oyunun minimum gereksinimlerinde 8 GB demesine rağmen böyle bir hata olabilir mi? İşlemci kullanımını ve ekran karti kullanımını artıran her şeyi kapattım, çözünürlüklerin hepsini denedim, oyundaki default tuşları değiştirdim denedim, farklı bir klavye denedim, bu sorunla ilgili diğer açılan konunun altına bir arkadaş "triple buffering" isimli bir ayari kapatmamı önermiş bu ayarı oyun ayarlarinda bulamadım. Türkçe halinde bu ayarin ismi nedir veya bu ayar oyun içerisinde mevcut mudur? FPS sorunundan kaynaklandığını sanmıyorum oyunu en düşükte 30 FPS oynayabiliyorum normalde (ekran kartım: MSI R7 240 2 GB 128 bit),Windows sürümünde bir problem yok (Windows 10 Build 1909 sürümü mevcut) normalde bir oyunu oynamak için bu kadar çaba sarf etmem ama bu oyunu cidden oynamak istiyorum, yardim ederseniz çok sevinirim.
Saygılarımla.

R7 240 Forza Horizon için çok yavaş veya yetersiz sayılabilir minimum rahatlıkla oynamak için b ir GTX750Tİ veya RX460 Gibi bir kart lazım bence maalesef buşekilde oyunu oynamaya farklı bir çözüm bulamazsınız gibi geliyor veya masaüstü ise anakart veya bağlantılarda en kötü çok eski ise monitörde çok fazla gecikme olabilir veya monitör bağlantısı sorunlu olabilir.

R7 240 Forza Horizon için çok yavaş veya yetersiz sayılabilir minimum rahatlıkla oynamak için b ir GTX750 Ti veya RX460 gibi bir kart lazım bence maalesef buşekilde oyunu oynamaya farklı bir çözüm bulamazsınız gibi geliyor veya masaüstü ise anakart veya bağlantılarda en kötü çok eski ise monitörde çok fazla gecikme olabilir veya monitör bağlantısı sorunlu olabilir.

Evet, ekran kartım bu oyun için yetersiz biliyorum ancak problem FPS'e bir etki etmezken kontrole neden etki ediyor onu anlayamadım, oyunu 30 FPS oynatıyor en düşük değil de bir üstü olan düşük ayarlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı