Çözüldü Forza Horizon 4 masaüstüne atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

eraytabak

Femtopat
Daha fazla  
Forza Horizon 4 masaüstüne atıyor. İlk başlarda açıyordu 3. görevden sonra yapmaya başladı. Bir daha açılmadı. Hata raporu aşağıda. Yardım lütfen.

Çözüm
ForzaHorizon4.exe dosyasını silin. Sonrasında dosya bütünlüğünü doğrulayın. Ayarlar>Oyun yolunu izleyip Xbox Game Bar açık ise kapatın. Görev yöneticisinde de gözüküyorsa Xbox Game Bar'ı kapatın öyle deneyin.
Başka bir konuya dayanarak bu yorumu yapıyorum. A-Volute programı var sanırım sisteminizde. Onu tamamıyla kaldırıp öyle deneyin. Sorun yaşatan uygulamalardan biriydi Forza için. Denetim masasında bulamazsanız Ayarlar>Uygulamalar>A-Volute yolunu izleyin.

Sisteminize joystick bağlı ise onu da çıkarın.

Başka bir konuya dayanarak bu yorumu yapıyorum. A-Volute programı var sanırım sisteminizde. Onu tamamıyla kaldırıp öyle deneyin. Sorun yaşatan uygulamalardan biriydi Forza için. Denetim masasında bulamazsanız Ayarlar>Uygulamalar>A-Volute yolunu izleyin.

Sisteminize joystick bağlı ise onu da çıkarın.
Onuda denedim oda olmadı başka neyi kaldırıyoruz 😅 Oyunu baştan silip tekrar kurma işlemini falanda yaptım

Arkada A-Volute'a ait gözüken bir exe dosyası çalışıyor. MSI anakartlarla da alakası olabilirmiş. Görev yöneticisinde nahimicNotifSys.exe isimli bir görev bulunuyorsa onu kapatıp dener misiniz?

Bir de düşüyorsa olay görüntüleyicisi raporu paylaşın lütfen.

Arkada A-Volute'a ait gözüken bir exe dosyası çalışıyor. MSI anakartlarla da alakası olabilirmiş. Görev yöneticisinde nahimicNotifSys.exe isimli bir görev bulunuyorsa onu kapatıp dener misiniz?

Bir de düşüyorsa olay görüntüleyicisi raporu paylaşın lütfen.

Hatalı uygulama adı: ForzaHorizon4.exe, sürüm: 1.468.304.0, zaman damgası: 0x6089dbad
Hatalı modül adı: ForzaHorizon4.exe, sürüm: 1.468.304.0, zaman damgası: 0x6089dbad
Özel durum kodu: 0xc0000005
Hata uzaklığı 0x00000000033a68a5
Hatalı işlem kimliği: 0x3540
Uygulama başlangıç zamanı: 0x01d74c2445dc0a55
Hatalı uygulama yolu: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\ForzaHorizon4\ForzaHorizon4.exe
Hatalı modül yolu: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\ForzaHorizon4\ForzaHorizon4.exe
Rapor kimliği: 124e050c-050b-4862-be4e-4011efa97f57
Hatalı paket tam adı:
Hatalı paketle ilgili uygulama kimliği:

birde böyle bir uyarı çıktı
("C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.XboxGamingOverlay_5.621.4222.0_x64__8wekyb3d8bbwe\GameBarFTServer.exe" -Embedding) uygulaması (PID: 10744), sunucudan gelen geçersiz bir ileti nedeniyle bir COM/RPC çağrısını tamamlayamadı. Kullanıcı Eylemi: İşlemi yeniden deneyin. Sorun devam ederse, sistem yöneticinize başvurun.

ForzaHorizon4.exe dosyasını silin. Sonrasında dosya bütünlüğünü doğrulayın. Ayarlar>Oyun yolunu izleyip Xbox Game Bar açık ise kapatın. Görev yöneticisinde de gözüküyorsa Xbox Game Bar'ı kapatın öyle deneyin.

Çözüm

Geri
Yukarı