Forza Horizon 4 MHz ağırlıklı mı VRAM ağırlıklı mı?

Rexie

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Ekran kartım GTX1650. Forza horzion 4 ekstram ayarlarda 50 FPS'lerde geziniyor. OC yapsam mı diye düşünüyorum. Ama oyun MHz ağırlıklı mı VRAM ağırlıklı mı bilmiyorum. Yani OC yapsam bir 5 FPS bile etki etmezse boşa uğraşmış gibi hissederim.

Ekran kartım GTX1650. Forza horzion 4 ekstram ayarlarda 50 FPS'lerde geziniyor. OC yapsam mı diye düşünüyorum. Ama oyun MHz ağırlıklı mı VRAM ağırlıklı mı bilmiyorum. Yani OC yapsam bir 5 FPS bile etki etmezse boşa uğraşmış gibi hissederim.
Ekstram ayarlarda oynamanız şart değilse 60+ yaparsınız.

Core clock(MHz) değeri daha yüksek artış sağlar. İkisine de overclock yapabilirsin.

Ekstram ayarlarda oynamanız şart değilse 60+ yaparsınız.

Yüksek ayarlarda sabit 72 FPS oynuyorum. Ama yine de ekstrem ayarlarda oynama şansım varsa oynamak isterim.
Core clock(MHz) değeri daha yüksek artış sağlar. İkisine de overclock yapabilirsin.

İkisine de derken anlamadım. VRAM OC diye bir şey mi var?

Core Clock arttırman yeterli gelecektir FH4 için. MSI Afterburner ile GPU kullanımı ve GPU belleği kullanımı oranlarını takip edebilirsin. Ki GPU belleği sorun yaratmadığı için rahatlıkla 50FPS alabiliyorsun demek oluyor. Adım adım GPU belleğini OC etmeyi dene. Bak bakalım nereye kadar stabil çıkabiliyor.

Afterburner ile otomatik OC yapmayı dene. (OC Scanner.) RDR2 Online'da 60 yerine 65+ FPS almıştım.
Ek olarak, her ayarı fullemesen de olur. Bazı ayarlar (MSAA X8 ve MSAA X4 gibi.) görüntüde neredeyse hiç fark oluşturmamasına rağmen gereksiz yere kasıyor.
Bu arada, extreme ile yüksek ayarlar arasında neredeyse hiç fark yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı