Çözüldü Forza Horizon 4 multiplayer anlık takılmalar

• Konuyu başlatan Akif
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 3B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
65
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Arkadaşlar merhaba, Forza Multiplayer'da takılma sorunu yaşıyorum. Her şeyi denedim. FPS ile ilgili sorunum yok. Ağır çekim sorunu değil. Oyun bir an takılıyor ve devam ediyor. Sistemimi her türlü şekilde test ettim. Diğer oyunlarda hiçbir sorun yok. GTA Online, BF4 64 kişilik sunucularda en ufak takılma yok. Forza'da FPS sorunum da yok. Tek kişilikte rahatça oynuyorum. Ama iş çoklu oyuncuya gelince çıldırtıyor beni. Aklıma gelen her türlü testi yaptım. Prime95, Memtest86, FurMark, OCCT... Oyun SSD'de kurulu ve 16 GB RAM var sistemde. Neden kaynaklı olabilir? Sistem:
  • Ryzen 3200G 4 GHz 1.4v.
  • 16 GB 3266 MHz Dual Channel RAM.
  • APU frekansı: 1600 MHz (standart: 1200 MHz)
  • FSP AHBC 500W.

Çözüm
Sorun çözüldü arkadaşlar. Sebebi VRAM'miş. Çözüm ise şu şekilde:

Arkadaşlar merhaba, Forza multiplayer'da takılma sorunu yaşıyorum. Her şeyi denedim. FPS ile ilgili sorunum yok. Ağır çekim sorunu değil. Oyun bir an takılıyor ve devam ediyor. Sistemimi her türlü şekilde test ettim. Diğer oyunlarda hiçbir sorun yok. GTA Online, BF4 64 kişilik sunucularda en ufak takılma yok. Forza'da FPS sorunum da yok. Tek kişilikte rahatça oynuyorum. Ama iş çoklu oyuncuya gelince çıldırtıyor beni. Aklıma gelen her türlü testi yaptım. Prime95, Memtest86, FurMark, OCCT... Oyun SSD'de kurulu ve 16 GB RAM var sistemde. Neden kaynaklı olabilir? Sistem:
  • FSP AHBC 500W.

İnternet hızın nasıl?

Aynı sunucuda oynadığım arkadaşlarda sorun olmuyor hocam. Yani sistem yetiyor da ne yetmiyor anlamadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunun gibi mi? Aynı/benzer durumda gibisin. Aşağıda birkaç çözüm söylemiş belki deneyebilirsin.

Arkadaşlar merhaba, Forza Multiplayer'da takılma sorunu yaşıyorum. Her şeyi denedim. FPS ile ilgili sorunum yok. Ağır çekim sorunu değil. Oyun bir an takılıyor ve devam ediyor. Sistemimi her türlü şekilde test ettim. Diğer oyunlarda hiçbir sorun yok. GTA Online, BF4 64 kişilik sunucularda en ufak takılma yok. Forza'da FPS sorunum da yok. Tek kişilikte rahatça oynuyorum. Ama iş çoklu oyuncuya gelince çıldırtıyor beni. Aklıma gelen her türlü testi yaptım. Prime95, Memtest86, FurMark, OCCT... Oyun SSD'de kurulu ve 16 GB RAM var sistemde. Neden kaynaklı olabilir? Sistem:
  • FSP AHBC 500W.
FPS sabit mi? 60 ise 30'a çekip deneyin. 30'da sorun çözülürse başka bir şey düşünelim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunun gibi mi? Aynı/benzer durumda gibisin. Aşağıda birkaç çözüm söylemiş belki deneyebilirsin.

Maalesef hocam. Bu arkadaşta bağlantı sorunu var sanırım. Bende oyun anlık olarak donuyor net olarak.

Bağlantım iyi hocam. Bağlantı yavaş olunca ağır çekim gibi oluyor ama o tip sorunlar yok.

FPS limitini deneyeceğim.

Geri
Yukarı