Forza Horizon 4 nasıl daha iyi viraj alınır?

Virajda fren yapılmaz araba dışa savrulur. Aracın yol tutuşunu iyileştir: geniş lastik, büyük jant, alçak ve sert süspansiyon, viraj demiri takmak gibi. Modifiye yerinden aracı 4x4 yapabilirsin.

Virajda fren yapılmaz araba dışa savrulur. Aracın yol tutuşunu iyileştir: geniş lastik, büyük jant, alçak ve sert süspansiyon, viraj demiri takmak gibi. Modifiye yerinden aracı 4x4 yapabilirsin.
Hocam viraja girmeden önce yavaşlamak için de mi yapılmıyor? Ben de yeni aldım öğrenmeye çalışıyorum.

Hocam viraja girmeden önce yavaşlamak için de mi yapılmıyor? Ben de yeni aldım öğrenmeye çalışıyorum.
Viraja girmeden normal olan tabi hocam onda sıkıntı yok. Dediğim klavye için aslında çünkü oyunda fren tuşuna basınca direkt tam güç uyguluyor virajı alırken sıkıntı oluyor.

Arabayı güçlendirirken kafanıza göre her şeyi fullerseniz de viraj alamazsınız. Bunu da aklınızdan çıkarmayın. Onun dışında fren yapmadan döneyim diye bir şey çoğu zaman işe yaramıyor. Hele yağmurlu ve karlı havada yapmazsanız sonunuz şarampol. :D

Olur da birilerine faydam olur belki.
Klavye ile oynayacaklar için:
Aracı manuel, hatta manuel clutch kullanın. Klavyede ya full gaz ya da full fren yaptığınız için araç kasıyor, kaymaya başlıyor. Manuel vites ile yavaş hızlanma ve yavaş yavaşlama yapabilirsiniz. Clutch (Debriyaj) ile dönüşlerde arabayı kasmadan boşta dönmesini sağlarsınız.
Viraja girerken ABS açık dahi olsa arabayı kasmamak için elle ABS yapın, yani bas çek yapın.
Viraj çıkışında ise şöyle (araca göre değişiyor) eğer araçta yeteri kadar yol tutuşu yoksa şu şekilde bas çek yaparak dönebilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gamepad ile oynayacaklar için:
ABS'yi kapatın. (Alışmanız gerekecek) Gaza ve frene istediğiniz kadar basabildiğiniz için, viraja girmeden frene tam basmayarak hem arabayı kaydırmadan viraja girebilirsiniz, hem de viraj çıkışında daha hızlı olursunuz. Viraj çıkışında gazı köklemeden yavaşça açarsanız hem arabanın arkası kaymaz hem de tutuşu kaybetmezsiniz. Özellikle RWD araçlar için çok önemli bu.

Geri
Yukarı