Çözüldü Forza Horizon 4 oynarken aniden donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

AceTeq

Megapat
Yer
Başkent
RAM
Corsair Vengeance 16 GB 3600 MHz CL18
Ekran kartı
Twin Frozr 750 Ti
Anakart
B450M-S2H
İşlemci
R5 5500
Oyun oynarken aniden donuyor ve oyunu kapatmak zorunda kalıyorum.

Çözüm
Oo appbuster ile Xbox servislerini kaldırmıştım bir alakası olabilir mi acaba 🤔

Ben bir çözüm buldum arkadaşlar umarım işinize yarar. Ekran kartıma gelen son 527.47 güncellemesini Denetim Masası'ndan kaldırıp yerine nvidia manuel sürücü bulma kısmından bir önceki sürüm olan 522.25 sürümünü kurup oyuna girdim ve 1 saattir gram sorun olmadan oynuyorum. Güncel sürümde 10-15dk sonra oyun aniden donup sesler takılıyordu.
Evet, yani sadece bu oyunda oluyor. Oyunla ilgili bir sorun olabilir mi acaba?

Oyun dosyalarını doğrulamayı başlattım, bitince görsel yüklerim.

Oyunla ilgili de bir sorun olabilir hocam ama benim gözümde bu ikinci planda. Doğrulama bittikten sonra devam ederse Afterburner görüntülerni de atarsınız.

Hocam bu tarz bir anda donmaların birden fazla sebebi var. Sistemin kendini soğutamaması, dar boğaz olması bunlardan bazıları. Fakat dar boğazı eleyelim. Ryzen 5, 750Ti için yeterli bir işlemci. Soğutamama gibi bir durum olabilir diyeceğim fakat bir tek bu oyunda oluyor dediniz. Dosyaları doğrulamayı denemiştiniz eksik dosya var mıymış?

Hocam bu tarz bir anda donmaların birden fazla sebebi var. Sistemin kendini soğutamaması, dar boğaz olması bunlardan bazıları. Fakat dar boğazı eleyelim. Ryzen 5, 750Ti için yeterli bir işlemci. Soğutamama gibi bir durum olabilir diyeceğim fakat bir tek bu oyunda oluyor dediniz. Dosyaları doğrulamayı denemiştiniz eksik dosya var mıymış?
Sorunsuz doğruladı, durumdan haberdar ederim. Bu arada videoyu izleyebildiniz mi?
Güncelleme; Bu sefer de yükleme ekranında dondu ama ses gelmeye devam etti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı