Çözüldü Forza Horizon 4 oynarken aniden donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

AceTeq

Megapat
Yer
Başkent
RAM
Corsair Vengeance 16 GB 3600 MHz CL18
Ekran kartı
Twin Frozr 750 Ti
Anakart
B450M-S2H
İşlemci
R5 5500
Oyun oynarken aniden donuyor ve oyunu kapatmak zorunda kalıyorum.

Çözüm
Oo appbuster ile Xbox servislerini kaldırmıştım bir alakası olabilir mi acaba 🤔

Ben bir çözüm buldum arkadaşlar umarım işinize yarar. Ekran kartıma gelen son 527.47 güncellemesini Denetim Masası'ndan kaldırıp yerine nvidia manuel sürücü bulma kısmından bir önceki sürüm olan 522.25 sürümünü kurup oyuna girdim ve 1 saattir gram sorun olmadan oynuyorum. Güncel sürümde 10-15dk sonra oyun aniden donup sesler takılıyordu.
1650 Ti, Intel i5 10300H, 8 GB RAM, M.2 SSD laptop. Bende de donuyor sıcaklık soğutmasız maksiumum 75 dereceye çıkıyor. Dying Light 2, Cyberpunk oynarken sıkıntı yok. Donduğu zaman Görev Yöneticisi'nden zor kapatıyorum.

Steam'de tartışmalara baktığımda bir çok kişinin donma sorunu ve görev yöneticisinden kapatmak zorunda kaldığını okudum. Kimisi Nvidia driver sürümlerini downgrading ederek çözmüş. 😒 Neyse oynamayız olur biter.

son iki nvidia güncellemseini de yaptım keşke yapmaz olsaydım. güncellemelerden önce oyun tıkır tıkır çalışıyordu güncellemeden sonra tam keyif anımda bir anda donuyor arkada ses var fakat görüntü donuk. şöyle ilginç bir durum var ki benim ile birlikte arkadaşımda güncellemeleri yaptı fakat o böyle bir sorun ile karşılaşmadı. sorunsuz bir şekilde oyununu oynamaya devam ediyor.

son iki nvidia güncellemseini de yaptım keşke yapmaz olsaydım. güncellemelerden önce oyun tıkır tıkır çalışıyordu güncellemeden sonra tam keyif anımda bir anda donuyor arkada ses var fakat görüntü donuk. şöyle ilginç bir durum var ki benim ile birlikte arkadaşımda güncellemeleri yaptı fakat o böyle bir sorun ile karşılaşmadı. sorunsuz bir şekilde oyununu oynamaya devam ediyor.
Sizin ekran kartı nwidia arkadaşının ki amd dir yahut aynı nwidia yı kullanıyorsunuzdur sizin kart daha yüksektir arkadaşınızın ki düşük modeldir o yüzden sürücü farkı vardır 3 bn serisi sürücülerden kaynaklı 1.5 ayda tam 6 adet güncelleme geldi iyice ettiler içine hiç bişeyin fixlendiği yok bende sizin gibi 2 aydır giremiyorum oyuna sürekli atıyor ve genel olarak herkezde bu mevcut.

Geri
Yukarı