Forza Horizon 4 oyundan atıyor

• Konuyu başlatan Typh
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 1B
İşletim sistemi
Windows 10

Typh

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Nefret ettim artık aldığıma pişman etti bu oyun beni. Bu hatayı alan ve çözümünü bilen birileri var mı? Sürekli crash veriyor. Günde 2-3 tane veriyordu artık hiç oynanmaz hale geldi sürekli atıyor.

resim_2021-03-21_014114.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Nefret ettim artık aldığıma pişman etti bu oyun beni. Bu hatayı alan ve çözümünü bilen birileri var mı? Sürekli crash veriyor. Günde 2-3 tane veriyordu artık hiç oynanmaz hale geldi sürekli atıyor.

Eki Görüntüle 932630
Yabancı forumlara kadar kontrol ettim ama bu hatanın çözümü yok. Güncelleme beklemek tek çare olacaktır.

Baya sevdiğim oyunlardan fh4, çıktığı günden beridir ara ara oynarım 400 saatim var bende aynı sorunları yaşıyordum ama Microsoft store sürümünde.

İki defa yaşadım biri geçen sene biri ise geçtiğimiz hafta. Birinde Msi afterburner (böyle yazılıyordur umarım) sayesinde açılmadı geçen hafta ise Asus'un ekran kartı programı yüzünden sorun çıkarmış.

Yani size tavsiyem arkada ne var ne yok kapatın birde öyle deneyin belki düzelir :).

Oyunu Steam üzerinden mi aldınız?
Evet.
Baya sevdiğim oyunlardan fh4, çıktığı günden beridir ara ara oynarım 400 saatim var bende aynı sorunları yaşıyordum ama Microsoft store sürümünde.

İki defa yaşadım biri geçen sene biri ise geçtiğimiz hafta. Birinde Msi afterburner (böyle yazılıyordur umarım) sayesinde açılmadı geçen hafta ise Asus'un ekran kartı programı yüzünden sorun çıkarmış.

Yani size tavsiyem arkada ne var ne yok kapatın birde öyle deneyin belki düzelir :).
Ben Microsoft sürümünde oynamıştım geçtiğimiz senelerde hiç sorun yaşamadım. Steam sürümünde sürekli atma, donma mevcut. Hele sinematiklerde hep kitleniyor, 1 FPS'ye filan düşüp geri düzeliyor. Ama oynanışta FPS sorunu yok gayet normal gibi. Arkada çalışan hiçbir şey yok. MSI afterburner sistemde yüklü ama açık değil. Herhangi bi hizmeti filan aktif oluyorsa arkada bilmiyorum. Bazı durumlarda kontrol etmek için yüklüydü sadece.
Yabancı forumlara kadar kontrol ettim ama bu hatanın çözümü yok. Güncelleme beklemek tek çare olacaktır.
Bir tane ForzaFix diye bir şey var. Explorer.exe'yi kapatıyor. Sorun oymuş sanırım ama bende işe yaramadı. Bir bak istersen.

Steam üzerinden aldıysanız oyundan atması normal. Çünkü bu hatayı çok fazla insan yaşıyor. Çözümü ise güncelleme beklemek eğer 2 saati geçmediyse iade edin ve paranız varsa Microsoft Store üzerinden oynayın. Bence güncelleme geleceğini pek sanmıyorum çünkü zaten Steam versiyonu olanı biraz sıkıntılı. Çoğu kişide FPS kaybı veya FPS düşmesi gibi problemler var çünkü.

2 güncelleme geldi sanırım çıktığından beri. Onlar geldiğinden beri oyundan atma sorunu yaşamıyorum ben. Herkesin çözülmüştür diye düşünmüştüm.
Free roamda biraz sürdüm Fortune island'a geçip oradaki yarışları yapacaktım asla yaptırmıyor. Birkaç defa denedim o yarışlar açılmıyor. Sinematikte drop giriyor sonra masaüstü. Windows sürümü ile alakalı olabilir mi acaba yaptınız mı hiç? Sürümünüz ne?

Yeni konular

Geri
Yukarı