Çözüldü Forza Horizon 4 Oyundan Atma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Ankara
Daha fazla  
Forza Horizon 4'ü normal oynarken hiçbir sıkıntı olmazken belli bir yarışta yarışın belli bir yerinde sürekli oyundan atıyor. Sebebi nedir?

Çözüm
10-15 dakika sonra oluyor değil mi?
Kalıcı çözümü bulamadım, format atmak belirli bir süre olmamasını sağlıyor.
Bu hata anlamsız bir şekilde "explorer.exe" yani Windows Gezgini yüzünden oluyor.
Oyuna girerken gezgini kapatıp oyundan çıkınca açmamızı sağlayan programlar var.
Ben Forza Fix 2.0 kullanıyorum.
Oyunu tam ekrandan çıkardım ki gezgin kapalıyken diğer uygulamalara geçiş yapabileyim. Oyunu açtıktan sonra "Welcome" dedikten sonra +'ya basıyorum.
Çıkacağım zaman -'ye basıp explorer.exe'yi yeniden çalıştırıyorum.
Bu hata anlamsız bir şekilde "explorer.exe" yani Windows Gezgini yüzünden oluyor.
Oyuna girerken gezgini kapatıp oyundan çıkınca açmamızı sağlayan programlar var.
Oyunu tam ekrandan çıkardım ki gezgin kapalıyken diğer uygulamalara geçiş yapabileyim. Oyunu açtıktan sonra "Welcome" dedikten sonra +'ya basıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben GamePass üzerinden 2 ay boyunca oynadığım sırada haftada 2-3 kere oyundan atma, oyun açılırken çökme vs oluyordu.

Genelde şu şekilde çözüyordum;
Ayarlar >> Uygulamalar >> ForzaHorizon4 >>Gelişmiş Seçenekler >> Sıfırla

Bu sizin kaydınızı ve oyun için ayarlarınızı sıfırlıyor. (Oyun açılırken Cloud üzeriden geri yükleme yapıyor ama Grafik,Ses ayarları varsayılan olarak sıfırlanıyor.)

Bazen oyuna bu şekilde tekrardan girebiliyordum.

Evet genelikle 10-15 dakika sonra kapanıyor. Forza fix 2.0 indirdim. Oyun actıktan sonra yönetici olarak calıştırıyorum. Sonuç oyun kapanıyor. Ne yapmamız gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı