Çözüldü Forza Horizon 4 PS4 kolu ile oynanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Merdo44

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Bilgisayarda PS4 kolu ve DS4Windows yazılımı ile Forza Horizon 4 oynamak istiyorum ama oyunun ana menüsünde klavye tuşları gözüküyor fakat gamepade tuşlara basınca Xbox tuş simgeleri çıkıyor ama algılamıyor. Sadece Joystick'leri kontrol edebiliyorum.

Çözüm
Dostum seninle aynı problemi yaşıyorum. Üstünden biraz zaman geçmiş o zamandan beri oynayabiliyor musun? Bir şeyler bulabildin mi? Bulduysan bana da yardım edebilir misin?

Evet çözümünü buldum. Herhangi bir oyunda ana menüde DS4 Windows uygulamasından "Settings" kısmından "Hidee DS4 controller" a tıkla. Gamepad ışıkları gidip çalışmaz hale gelecektir. Sonda o tıkladığın tiki kaldır ve sonra oyunda kolun çalışacaktır ve artık kullanabilirsin. Bu sorunun nedeni bence kolu 2 tane kol olarak algılamasıdır. Ben şahsen böyle düşünüyorum. Ben böyle çözdüm. Yapamadıysan veya anlamadığın bir yer olursa yazarsan yardımcı olurum.
"Hala bu sorunu yaşıyor musunuz emin değilim, ancak siz veya başka biri varsa, bir çözümüm var. Öncelikle ve en önemlisi, denetleyicinizi takar takmaz, Windows ayarlarınızda Bluetooth ve diğer cihazlara gidin. "Kablosuz kumanda" altında "sürücü hatası" yazar. Bunu sol tıklayın ve 'cihazı kaldır'a basın. Çıkarıldıktan sonra, kumandayı çıkarın ve tekrar takın. Sizden bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı isteyebilir ve varsa, yapın. Değilse, Forza'yı açın. Açıldıktan sonra masaüstüne gidin ve DS4 pencerelerini açın. DS4 pencerelerinde ayarlar sekmesini açın, 'denetleyiciyi gizle' kutusunu işaretleyin. Forza'ya geri dönün, ardından masaüstünüze geri dönün ve 'denetleyiciyi gizle' sekmesini tekrar kontrol edin. Ve bu kadar! Çoğunuz için çalışmalı :)"
'Alıntıdır'

Çünkü uyumlu değil. En azından öyle biliyorum. Normal şartlar altında oynatmaz oyun. Xbox'ın oyunu. Onu düşünmüştürler sanırım. Farklı bir sebebi varsa bilemem fakat düşüncelerim bu yönde.

"Hala bu sorunu yaşıyor musunuz emin değilim, ancak siz veya başka biri varsa, bir çözümüm var. Öncelikle ve en önemlisi, denetleyicinizi takar takmaz, Windows ayarlarınızda Bluetooth ve diğer cihazlara gidin. "Kablosuz kumanda" altında "sürücü hatası" yazar. Bunu sol tıklayın ve 'cihazı kaldır'a basın. Çıkarıldıktan sonra, kumandayı çıkarın ve tekrar takın. Sizden bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı isteyebilir ve varsa, yapın. Değilse, Forza'yı açın. Açıldıktan sonra masaüstüne gidin ve DS4 pencerelerini açın. DS4 pencerelerinde ayarlar sekmesini açın, 'denetleyiciyi gizle' kutusunu işaretleyin. Forza'ya geri dönün, ardından masaüstünüze geri dönün ve 'denetleyiciyi gizle' sekmesini tekrar kontrol edin. Ve bu kadar! Çoğunuz için çalışmalı :)"
'Alıntıdır'
Denemiştim bunu ama olmadı.
Çünkü uyumlu değil. En azından öyle biliyorum. Normal şartlar altında oynatmaz oyun. Xbox'ın oyunu. Onu düşünmüştürler sanırım. Farklı bir sebebi varsa bilemem fakat düşüncelerim bu yönde.
Yok önceden oynayabiliyordum. Nedense şimdi bu sorun oldu. Önceden hiçbir sıkıntı yoktu.

He peki. Durduk yere mi oldu peki? Bir ayar vs. yaptınız mı başka bir oyun için? Ya da herhangi bir şey.

Vallah bilmiyorum. Heralde bir ayar yüzüden oldu diye düşünüyorum. DS4 Windows yazılımı PES 2020'de çalışıyor sadece Forza'da çalışmıyor. Windows ayarlardan Forza'nın ayarlarını sıfırladım ama yine aynı.
He peki. Durduk yere mi oldu peki? Bir ayar vs. yaptınız mı başka bir oyun için? Ya da herhangi bir şey.

Başka yazılım varsa deneyebilirim. Olmaz ise oyunu silip bir daha yükleyeceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı