Forza Horizon 4 Steam Online'a Bağlanmıyor. IPSEC: 0x00000

İşletim sistemi
Windows 10

J4UNE

Kilopat
Daha fazla  
Forza Horizon 4 oyununun steam versiyonuna sahibim. Önceden Game Pass ile Xbox üzerinden oynuyordum daha sonra Steam'e geçtim. Fakat Online'a bağlanamıyorum. İnternetteki hemen hemen tüm çözümleri denedim ama olumlu bir sonuca varmadım. Halbuki ilgili bağlantıları kontrol ettiğimde de sorun yok gibi gözüküyor.

ApplicationFrameHost_3k8zPA6rfv.png

cmd_OO2oZAZ9rm.png

"servername" parameteresini "teredo.remlab.net" olarak da denedim. Şuan için varsayılan olarak bıraktım.
Çözümlere baktığım zaman Teredo parameterlerinde Network, "unmanaged", NAT Special Behaviour " ise "UPNP: Yes, PortPreserving: Yes" şeklinde olduğu gördüm. Fakat bende sadece o kısımlar farklı. Bu iki parametreyi nasıl düzeltiriz veya sorun kaynağı bu iki parametre mi emin değilim.

mmc_R23euo2XH6.png

gpedit.msc

ForzaHorizon4_3HbNr5IN7O.png

Denediğim Yöntemler​

• Windows Güncelleştirmeleri
  • Windows Uygulama Güncelleştirmeleri
  • Xbox: Networking menüsünden Fix it butonu
  • Güvenlik Duvarı kapatıp geri açmak
  • [CODE title="cmd üzerinden Teredo ayarlamaları"]netsh interface Teredo set state disable
    netsh interface Teredo set state type=default
    netsh interface Teredo show state Teredo-Parameter
    Netsh Int Teredo Set State Enterpriseclient
    netsh interface teredo set state servername=teredo.remlab.net
    netsh interface Teredo show state Teredo-Parameter[/CODE]
  • IP Helper Servisini Yeniden başlatmak
  • gpedit.msc üzerinden Tereto ile ilgili ayarları gerçekleştirme
  • Steam Oyun Doğrulama
  • DNS'i Google DNS ile değiştirmek
  • Ağ varsayılan ayarlara döndürme (Network Reset)
  • Modemi yeniden başlatma

Ya modeminiz engelliyor. ya da güvenlik yazılımlarınızla alakalı bir sorun gibi gözüküyor.

İnternetteki çözümlerin neredeyse hepsini denedim, fakat sorunum tam olarak onlar gibi değil. Her şey normal ve bağlı gözükmesine rağmen bu hatayı alıyorum. Aynı bilgisayarım üzerinde başka Xbox hesabı ile denedim. Sonuç aynıydı. Sonraki adım olarak; başka internet ve bilgisayar üzerinde bir deneme yapacağım. Sorun olmazsa hesapla ilgili bir sorunum yok demektir. Daha sonra aynı internet ama başka bilgisayar üzerinden deneme yapacağım. Sorun olmazsa internet veya modemle alakalı bir sorun yok demektir. O zaman bilgisayar üzerinde çeşitli şeyleri kapatıp, kaldırıp denemeler yapacağım.
Modemi Sıfırladım, sorun devam ediyor.
  • Başka internet ve başka bilgisayarda denedim. Sorunsuz çalıştı.
  • Aynı internet ve farklı bilgisayarda denedim. Sorunsuz çalıştı. Hatta teredo devre dışı ve Xbox ağ bağlantısı sorunlu iken çalışıyor.
    WhatsApp Image 2021-03-20 at 15.08.56.jpegWhatsApp Image 2021-03-20 at 15.29.31.jpeg
    Burası cidden çok garip, bende tüm bağlantılar düzgün görünüyorken bağlanamazken, farklı bilgisayarda engelli, sorunlu gözükmesine rağmen sorunsuz bağlanıyor. Bilgisayarımda olan bir ayar yüzünden veya bir çeşit hesap Bug'ı sanırım.
  • Sanırım bunun için format atacağım. Çeşitli birçok şey denedim, bir sonuca varamıyorum. Format atmak istemezdim, çözüm bu olmamalı ama destek gelmediği için kendim de denemelerim başarılı olmadığı için formatla bu işin çözüleceğini düşünüyorum. Yine de teşekkürler.

İnternetteki çözümlerin neredeyse hepsini denedim, fakat sorunum tam olarak onlar gibi değil. Her şey normal ve bağlı gözükmesine rağmen bu hatayı alıyorum. Aynı bilgisayarım üzerinde başka Xbox hesabı ile denedim. Sonuç aynıydı. Sonraki adım olarak; başka internet ve bilgisayar üzerinde bir deneme yapacağım. Sorun olmazsa hesapla ilgili bir sorunum yok demektir. Daha sonra aynı internet ama başka bilgisayar üzerinden deneme yapacağım. Sorun olmazsa internet veya modemle alakalı bir sorun yok demektir. O zaman bilgisayar üzerinde çeşitli şeyleri kapatıp, kaldırıp denemeler yapacağım.
Modemi sıfırladım, sorun devam ediyor.
  • Başka internet ve başka bilgisayarda denedim. Sorunsuz çalıştı.
  • Aynı internet ve farklı bilgisayarda denedim. Sorunsuz çalıştı. Hatta teredo devre dışı ve Xbox ağ bağlantısı sorunlu iken çalışıyor.
    Eki Görüntüle 931544Eki Görüntüle 931546
    Burası cidden çok garip, bende tüm bağlantılar düzgün görünüyorken bağlanamazken, farklı bilgisayarda engelli, sorunlu gözükmesine rağmen sorunsuz bağlanıyor. Bilgisayarımda olan bir ayar yüzünden veya bir çeşit hesap Bug'ı sanırım.
  • Sanırım bunun için format atacağım. Çeşitli birçok şey denedim, bir sonuca varamıyorum. Format atmak istemezdim, çözüm bu olmamalı ama destek gelmediği için kendim de denemelerim başarılı olmadığı için formatla bu işin çözüleceğini düşünüyorum. Yine de teşekkürler.

Sorunu çözebildiniz mi?

Wındowsa yenı kullanıcı hesabı AC açtıgın hesaptan oyuna gır dene bende de verıyordu bu hatayı denemedım yontem kalmadı hesap açınca Online oldu

Yeni açtığımız hesabı nasıl Steam ile bağdaştıracağız? Otomatik bağlanıyor mu?
Ben bu video ile ipsec 0x0000000 hatamı çözdüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni açtığımız hesabı nasıl Steam ile bağdaştıracağız? Otomatik bağlanıyor mu?
Ben bu video ile ipsec 0x0000000 hatamı çözdüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adamsın benim de sorunumu çözdü.

Yeni konular

Geri
Yukarı