Forza Horizon 4 Steam versiyonunda Microsoft hesabıyla oturum açılmıyor

silIy

Hectopat
Normalde Xbox Game Pass ile oynadığım oyunu şimdi Game Pass biteceği için Steam'den aldım. Save'leri aktaramayacağımı biliyorum fakat oyuna direkt olarak giremiyorum. Oyunu başlattığımda ve devam et dediğimde karşıma oturum açma ekranı çıkıyor ve Microsoft hesabım gösteriliyor. Kendi hesabıma bastığımda ise sanki sayfayı yenilemişim gibi oturum aç kısmı yenileniyor. Alttaki başka bir hesap ekle seçeneğine basarsam da pencere kapanıyor ve "bir profile giriş yapmadan devam edemezsiniz" hatası veriyor. Sorunun videosunu da bırakıyorum görmek isteyenler için: Sorunun Videosu

Steam ile Xbox dataları farklı olduğu için hesap arada kalmış bir yolunu bulup maili oradan kaldırıp tekrar girmeniz gerekiyor. Data aktarımı bu şekilde düzelebilir ve hesabınıza girebilirsiniz.

Steam'den Forza Horizon 4 oyun dosyalarını doğrulayıp tekrar giriş yapmayı dener misiniz. Ben de bilmiyorum nasıl kaldırılacağını fakat çözümü o.

Oyun dosyalarını doğruladım fakat hala sorun devam ediyor.

Konuyu çözebildin mi bilmiyorum ama kendim de aynı sorunla 1-2 saat uğraştıktan sonra kesin çözümü buldum diyebilirim:
1. Windows arama yerine kimlik bilgileri yöneticisi yazıp açıyorsun.
2. Windows kimlik bilgileri bölümüne tıklıyorsun.
3. aşağıda adı "xbl" ile başlayan her şeyi üzerine tıklayıp kaldır diyerek siliyorsun.

İşte bu kadar oyuna girdiğinde hesaba baştan girmeni isteyecek senden ve sorunsuz bir şekilde oynayabileceksin.
50 tane çözüm deneyip hepsinin başarısız olmasından sonra anında işe yarayan bir çözüm olmuştu bende.

Geri
Yukarı