Forza Horizon 4 Sürüşteki Sorunlar

Haklısın dostum en ufak dönüş diyorsun ya, ben yön tuşuna dahi basmıyorum. 🙄

Anlıyorum ama bunu yön vermemişken yapması kalibrasyon hatası gibi geliyor bana. Gerçek hayatta da yaşadım sağa çeken bir arabayı. Ama bu denli olamaz 🙃
Hangi araç bu sorunun sebebi ?
Camaro ve Koenigsegg Agera RS de yaşadım bunu ben. Ben Steam versiyonu hatası olduğunu düşünüyorum artık.

Klavye ile çoğu asist kapalı olarak oynayan birisi olarak gerek drift olsun gerek yarışlar olsun yeterli tecrübeye ulaştığımı düşünüyorum.Agera rs yolda tutması gerçekten zor bir araç.Klavye ile oynarken fren yaparken gaz verirken klavyeye farklı şeyler uygulamanız gerekiyor.Çok güçlü bir aracınız varsa ve viraja girerken normal olarak yavaşlamanız gerekiyor.Fakat frene bastığınız anda araba kilitlendiği için fren ayarı veremediğiniz için araç dışarı kayma yapıyor.Normalde viraja belli ölçüde frenleyip gazı sabit tutup viraj çıkışında gazı köklemeniz lazım.Klavye ile ince ayar yapamadığınız için her tuşa basımı hüsran oluyor.Önerim frenlerken bas çek uygulayabilir yada yol çizgilerine yaklaşmadan önce fren yapıp viraja o şekilde girebilirsiniz.Viraj içersinde bas çek ile yine dengeleyebilirsiniz.Yeni başladığınızı düşünerekten söylüyorum alışmanız zaman alabilir.Çünkü diğer arcade oyunlar gibi değil.Her arabanın farklı dinamikleri var ve setup ile çok şey değişebiliyor.Örnek olarak aynı marka Koenigsegg CC GT elde ederseniz fark edeceksiniz.Agera RS ten çok daha iyi hızlanan bir araba ve çok daha iyi kontrol edilebiliyor.Sanırım oyundaki en iyi viraj alan araba olabilir.

Arkadaşlar oyun sanırım güncelleme falan aldı. Arabadaki sorun çözüldü. Hızlıca kalksanız da normal bir yalpalaması var artık ve yüksek hızlara düz giderek ulaşabildim. Ayrıca 144 Hz seçeneği de yok idi gelmiş. Teşekkürler!

Yeni konular

Geri
Yukarı