Forza Horizon 4 sunucu bağlantısı yok

İşletim sistemi
Windows 11
Yer
İRLANDA
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İŞLEMCİ : AMD R5 3500X
EKRAN KARTI : AMD RX5500XT 8GB OC THICC II PRO
ANAKART : GIGABYTE S2H V2
RAM : T-FORCE 8X2 3000MHZ
SSD : XPG M.2 500GB 3000MB/3200MB // JAMES DONKEY SATA 250GB
Meslek
İrlanda da dil öğrencisi
Merhabalar. Fotoğrafta gördüğünüzü gibi saçma bir hata alıyorum. Toredo hatası almıyorum sadece bağlantı engelli. Xbox'ın sitesine gidince de açılmıyor. Delireceğim.
Windows 11 kullanıyorum, her şey güncel.

sddada.png

Dener misiniz bikere:
Xbox>Ayarlar>Ağ

Sonrasında muhtemelen teredo hatası aldığınızı ve bağlantınızın kesildiğini göreceksiniz. Yapmanız gereken adımlar;

CMD'yi yönetici olarak açın

"netsh int teredo show state" yazıp enter'a basın.

"State: offline "yazıyorsa doğru yoldayız demektir.

ardından "set state servername=teredo.remlab.net" yazıp enter'a basın.

Enter'a bastığınız anda "Ok" yazması gerekiyor. Eğer yazmazsa CMD'yi kapatıp, yeniden yönetici olarak açın. Direk "netsh int teredo set state servername=teredo.remlab.net" yazın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Xbox>Ayarlar>Ağ kısmına tekrar girin. Hata vermeyecektir. Microsoft oyunlarında artık online oynayabilirsiniz.

Eğer olmazsa win11den kaynaklandığını düşünüyorum.

Dener misiniz bikere:
Xbox>ayarlar>ağ

Sonrasında muhtemelen teredo hatası aldığınızı ve bağlantınızın kesildiğini göreceksiniz. Yapmanız gereken adımlar;

CMD'yi yönetici olarak açın.

"Netsh int teredo show state" yazıp Enter'a basın.

"State: Offline "yazıyorsa doğru yoldayız demektir.

Ardından "set state servername=teredo.remlab.net" yazıp Enter'a basın.

Enter'a bastığınız anda "ok" yazması gerekiyor. Eğer yazmazsa CMD'yi kapatıp, yeniden yönetici olarak açın. Direk "netsh int teredo set state servername=teredo.remlab.net" yazın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Xbox>ayarlar>ağ kısmına tekrar girin. Hata vermeyecektir. Microsoft oyunlarında artık Online oynayabilirsiniz.

Eğer olmazsa Windows 11'den kaynaklandığını düşünüyorum.

Hocam maalesef offline yazmıyor fotoğrafta gördüğünüz gibi NAT tipinde bir sorun yok yani teredo hatası yok sorun bağlantıda.
Dener misiniz bikere:
Xbox>ayarlar>ağ

CMD'yi yönetici olarak açın.

"Netsh int teredo show state" yazıp Enter'a basın.

"State: Offline "yazıyorsa doğru yoldayız demektir.

Ardından "set state servername=teredo.remlab.net" yazıp Enter'a basın.

Enter'a bastığınız anda "ok" yazması gerekiyor. Eğer yazmazsa CMD'yi kapatıp, yeniden yönetici olarak açın. Direk "netsh int teredo set state servername=teredo.remlab.net" yazın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Xbox>ayarlar>ağ kısmına tekrar girin. Hata vermeyecektir. Microsoft oyunlarında artık Online oynayabilirsiniz.

Eğer olmazsa Windows 11'den kaynaklandığını düşünüyorum.

Tamam buldum sorunu tarihi değiştirmişim kusura bakma.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı