Forza Horizon 4 tekerlekte titreme

Ahmet0rhan

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikli olarak merhaba, umarım konuyu doğru açmışımdır. Kısaca sorunumu şu şekilde anlatmak istiyorum neredeyse 6 senedir Logitech DFGT kullanıyorum bu güne kadar pek bir problemini görmedim. Xbox Game Pass üzerinden Forza Horizon 4'ü direksiyon setimle gayet rahat oynuyordum ve oyun Steam üzerinden satışa çıkınca aylık 30 30 vermektense Steam'den uygun fiyata almak mantıklı diye düşündüm. İlk başta sürekli FPS droplar yaşıyordum. Sonrasında bu düzeltildi lakin Steam'de oynamaya başladığım ilk andan beri DFGT ile örnek veriyorum kavşakta yanlayacağım veya şehir içinde soluksuz bir drift yapmak istiyorum. Araba hafif yan yan giderken tekerleği gördüğümde bir titreme var. Tekerlekte bu sadece görsel bir şey değil. Araba bariz şekilde toplanmıyor ve sürekli spin atar hale geldim, sırf direksiyonda mı bir sıkıntı var diye Xbox'ta bir ay daha Game Pass üyeliği aldım ama Microsoft Store üzerinden oynadığımda böyle bir sıkıntı olmadı yaklaşık olarak 2 ay oldu Steam'a çıkalı ve hala bu sorun var. Acaba bildiğiniz bir çözüm yolu var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikli olarak merhaba, umarım konuyu doğru açmışımdır. Kısaca sorunumu şu şekilde anlatmak istiyorum neredeyse 6 senedir Logitech DFGT kullanıyorum bu güne kadar pek bir problemini görmedim. Xbox Game Pass üzerinden Forza Horizon 4'ü direksiyon setimle gayet rahat oynuyordum ve oyun Steam üzerinden satışa çıkınca aylık 30 30 vermektense Steam'den uygun fiyata almak mantıklı diye düşündüm. İlk başta sürekli FPS droplar yaşıyordum. Sonrasında bu düzeltildi lakin Steam'de oynamaya başladığım ilk andan beri DFGT ile örnek veriyorum kavşakta yanlayacağım veya şehir içinde soluksuz bir drift yapmak istiyorum. Araba hafif yan yan giderken tekerleği gördüğümde bir titreme var. Tekerlekte bu sadece görsel bir şey değil. Araba bariz şekilde toplanmıyor ve sürekli spin atar hale geldim, sırf direksiyonda mı bir sıkıntı var diye Xbox'ta bir ay daha Game Pass üyeliği aldım ama Microsoft Store üzerinden oynadığımda böyle bir sıkıntı olmadı yaklaşık olarak 2 ay oldu Steam'a çıkalı ve hala bu sorun var. Acaba bildiğiniz bir çözüm yolu var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Oyunun Steam versiyonu kötü bir süre sonra belki düzelir.

İnanır mısınız ben de Xbox Controller ile sorun yaşıyorum. Microsoft sürümünde titreşimler çok güzeldi. ABS ve zemine duyarlı idi. Steam sürümü kazık gibi sadece titreşim var. Yani oyunda bariz performans sorunları var, görmezden gelelim ama kontroller de mi değişir platform değişince ? Akıl almaz gerçekten.

İnanır mısınız ben de Xbox Controller ile sorun yaşıyorum. Microsoft sürümünde titreşimler çok güzeldi. Abs ve zemine duyarlı idi. Steam sürümü kazık gibi sadece titreşim var. Yani oyunda bariz performans sorunları var, görmezden gelelim ama kontroller de mi değişir platform değişince? Akıl almaz gerçekten.

Gerçekten oyundan soğudum 190 Level'lik hesabımıda geçiremedim zaten bende geri Microsoft Store üzerinden oynamaya devam edeceğim anlaşılan umarım düzeltirler. Anlayamadığım nokta hadi Rockstar'ın da PC portları çok güzel değil GTA 3 olsun Vice City , San Andreas olsun Steam versiyonu rezil halde ama bu oyunlar en azından 15 yıllık oyunlar bir şekilde siğneye çekebiliyorum ama daha 3 sene önce çıkmış halen popülerliğini koruyan bir oyunun Steam portu bu denli kötüyse diyecek bir şey bulamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı