Forza Horizon 4 vs Forza Horizon 5

Forza 4 ü oynadım. Açıkçası benim gözümde Nfs heat daha iyi. Modifiyesi, sesi, grafikleri, polis kovalamacası, yarışları daha iyi. Mesela bana göre Fh4 ün drifti aşırı basit ve toparlaması zor gibi. Fh4 ün ise karlı, topraklı, kumlu yarışları hoşuma gitti. Oyunun Su ve çimen kalitesi gayet güzel.

Hocam eğer bütçede sıkıntı yoksa Forza Horizon 5 alın fakat böyle oyunları sevmiyorsanız veya oynamadıysanız 300 lira boşa gidebilir.
Bütçe konusunda sorunum yok hocam. Zaten beğenmezsem iade ederim büyük ihtimalle.

Nedeni nedir hocam? Oyunda bir hikaye vs. mi mevcut?

Forza 4 ü oynadım. Açıkçası benim gözümde Nfs heat daha iyi. Modifiyesi, sesi, grafikleri, polis kovalamacası, yarışları daha iyi. Mesela bana göre Fh4 ün drifti aşırı basit ve toparlaması zor gibi. Fh4 ün ise karlı, topraklı, kumlu yarışları hoşuma gitti. Oyunun Su ve çimen kalitesi gayet güzel.
Yarış oyunlarını pek sevmiyorum hocam, amacım serbest gezmek. Eğer modifiyesi daha iyiyse Need For Speed Heat'i alabilirim Forza Horizon yerine. Heat'de de serbestçe dolaşmak mümkün mü?

Bu arada direksiyon alacaksan Forza yerine Assetto Corsa oynamanı tavsiye ederim. Ben öyle biliyorum, yanlış mıyım?

Bütçe konusunda sorunum yok hocam. Zaten beğenmezsem iade ederim büyük ihtimalle.

Nedeni nedir hocam? Oyunda bir hikaye vs. mi mevcut?

Yarış oyunlarını pek sevmiyorum hocam, amacım serbest gezmek. Eğer modifiyesi daha iyiyse Need for Speed Heat'i alabilirim Forza Horizon yerine. Heat'de de serbestçe dolaşmak mümkün mü?

İlk FH 4'ü alırsan hem daha ucuza hem de fikrin olmuş olur.

O oyunu pek duymadığım için bilmiyorum. Bu arada alacağım direksiyon yarış direksiyonu olmayacak, 900 derece ve vitesli almayı düşünüyorum.

Peki aklın da hangi direksiyon var?

O oyunu pek duymadığım için bilmiyorum. Bu arada alacağım direksiyon yarış direksiyonu olmayacak, 900 derece ve vitesli almayı düşünüyorum.

Hocam Assetto Corsa tam bir simülasyon oyunu Forza yanında biraz daha basit kalıyor. Bende almıştım da klavyeden oynaması zor diye iade ettim :D

FH 5 ile heat çok başka oyun bence, karşılaştırılmamalı. NFS Heat gerçekçi bir oyun değil o kadar. Forza tamamen uç, kaç, değişik görevler yap, araba al ve gez tarzında bir oyun. Heat izlediğim kadarıyla tamamen yarış kafasında bir oyun, Nitro bas hızın uçsun onu geç bunu geç.

Karşılaştırma doğru değil haklısın. Oyun harika ama araç modifiyesi yok. Bunu anlatmak istedim. Araç modifiye edince biraz da insan oynama hevesi yükseliyor. Forza da bu biraz geri planda kalmış. Gerçi oyunun kalitesi bunu hissetmiyor ama olsa iyi olurdu.

Benim fikrimce FH4'ün araç sesleri FH5'e göre daha gerçekçi çünkü oyunda dış etkenlerden aracın sesi neredeyse duyulamayacak hale geliyor, FH4'de araç sesleri daha belirgin.

İlk FH 4'ü alırsan hem daha ucuza hem de fikrin olmuş olur.

Peki aklın da hangi direksiyon var?
Dediğim gibi hocam fiyat konusunda sıkıntım yok yani hangisi daha iyiyse onu almak isterim. Direksiyon konusunda da Logitech G29 düşünüyorum ama yarış oyunlarını pek sevmiyorum, eğer sıkılırsam boş yere 7K vermiş olurum. Belki Rampage V902 alabilirim. Yarış oyunlarına ısınırsam da daha üst segment direksiyonlara yönelirim zaten.

Hocam Assetto Corsa tam bir simülasyon oyunu Forza yanında biraz daha basit kalıyor. Bende almıştım da klavyeden oynaması zor diye iade ettim :D
Aradığım şey simülasyon tarzı bir şey aslında. Bu oyun daha iyi bir alternatif olabilir ama grafik konusunda pek iç açıcı durmuyor, en azından Forza Horizon'a göre öyle. Peki modifiye durumu nasıl hocam? Geniş bir yelpaze sunuyor mu yoksa aynı mı?

Benim fikrimce FH4'ün araç sesleri FH5'e göre daha gerçekçi çünkü oyunda dış etkenlerden aracın sesi neredeyse duyulamayacak hale geliyor, FH4'de araç sesleri daha belirgin.
Hocam gerçekçilik açısından fizik gibi şeyler önemli ama sese pek takılmam. Muhtemelen oyunu oynarken arkada müzik açacağım için hiçbir şey duymam. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı